РЕКЛАМА

Условия и цени за публикуване на реклама във www.frognews.bg научи повече »

ПОСЛЕДНО ПУБЛИКУВАНИ

Да се забранят Борис ІІІ и Тато

8 Април, 2009

|

19 Коментари

|

3261

Да се забранят Борис ІІІ и Тато
Борис ІІІ
Да се забрани използването на имената и ликовете на цар Борис ІІІ и генсека Тодор Живков. Щом свалят от билбордове Хитлер, трябва веднага да се смени и името на бул. „Борис ІІІ” в столицата и други селища на страната.
Също да се махне паметникът на Тодор Живков в Правец. Ликовете им да не се използват за реклама и на етикети на различни продукти, както и за партийна пропаганда. Това заяви за Frognews.bg Марин Лилов от Съюз на българите патриоти. Според него след като Борис ІІІ е подписал съглашение с Третия райх България да е част от оста Рим-Берлин-Токио, а Тато е признат за ръководител на тоталитарен режим, тяхното използване трябва да се забрани като това на Хитлер. Вчера избухна скандал с билборд на бул. „България” и във Велико Търново, на който бе изобразен фюрера на пощенска марка и напдип „Те говорят, ти слушаш!”. Рекламата е поръчана от buzzdash.bg, сайта, чиято международна версия стана световно известна с анкетите в интернет за предизборната кампания на Барак Обама.
Междувременно в сайта на Партия на българските комунисти бе публикувана статия на проф. Минчо Минчев по повод 65 години от битката при Курск през Втората световна война. В нея той нарича Борис ІІІ „българският фюрер” и припомня, че именно бащата на Симеон Втори подписва споразумение с Хитлер на 1 март 1941 г. От април 1941 г. страната ни поема и управлението на земите в Македония и Тракия, към които има претенции поради българския им етнически характер.
Тодор Живков, според Лилов е „баща на възродителбния процес” и трябвало да бъде заклеймен. Освен това лично е предложил България да стане република в състава на СССР. Идеята не се реалиизрала единствено, защото Кремъл отказал. Сърпа и чука пък били съпоставими със свастиката, като се имало предвид милионите жертви на репресиите в сталинските лагери. Frognews.bg

КОМЕНТАРИ

Captcha

недоволен, 08/04/2009 - 16:33
комунистите не да свалят хитлер от билборда а да му направят паметник. Ако не беше тои никога нямаше да доидат на власт
мъничко история, 08/04/2009 - 16:45
Това първия коментар по темата ли е?Странно мълчание. Може би имате съмнение в статията?Не. Taka e. Taka e. Toва са факти. Исторически факти. И тълкуването е фактологично. Това, че Борис Кобурготски е изглеждал хрисим нищо не означава. По делата ще го познаете. Цената на обединението на България не е "на всяка цена". Значи е вярвал в "хилядолетния райх" и залепил България към трима против всички(Рим-Берлин-Токио). Фердинанд е отхвърлил предложението на Антантата да пусне конвоите с оръжие през България, като цената която дава Чърчил е беломорска Тракия и се включва към роднините си Австро-Унгария и Германия, и знаем какво следва. А внука дойде да осурка каквото може, каквото може и до когато може. Е. . . ти и царствената българска фамилия.
, 08/04/2009 - 17:11
Защо махнаха билборда с Хитлер? Посланието е ясно - когато обществото мълчи, диктатори като Хитлер ще говорят и комндват.
Ка, 08/04/2009 - 22:26
А само, като си спомня какви вълнения, каква еуфория бяха тогава, когато този паразит обикаляше Бг. И никъде не плащаше за нищо.
демократ, 08/04/2009 - 22:32
е това е достойна гражданска позиция срещу психопатите - диктатори ! но на некои партии и градоначалници изградени на монархо -комунистическо -фашистка основа не им изнася ! за народо психологията се съди по историята от 9 ти септември 44 „Те говорят, ти слушаш!” !
ПРЕСТЪПЛЕНИЕ без наказание, 08/04/2009 - 22:42
Борис ІІІ освен пакта с Хитлер прави най голямото преследване и унищожаване на Бялото Братство на Петър Дънов! Тато изпраща на смърт над 285 000 души в концентрациони лагери - гара Свети Врач , лагер "С", Белене и тн. !
НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ, 08/04/2009 - 22:47
ПОДПАЛВАЧА ТЕРОРИСТ НА РАЙХСТАГА ГЕОРГИ ДИМИТРОВ ! БОМБЕНИЯ АТЕНТАТ В ЧЕРКВАТА СВЕТА НЕДЕЛЯ В СОФИЯ Загиват над 150 души невинни граждани, около 500 са ранените. !
грешка, 09/04/2009 - 00:00
Името на сайта е buzzdash. bg
кос, 09/04/2009 - 07:36
Време беше да се кажат някои истини. Борис трети е подписвал смъртни присъди, включително и на малолетни след поправка на закона. Стотици турци са били в белене заради възродителния процес, всичк инакомислещи българи са били преследвани при тодор Живков. Да ги наредят до Хитлер.
Ех, Жаби, 09/04/2009 - 08:43
Поредната смислена, но неграмотно и изпълнена с грешки статия. . . Моля Ви. Толкова хора Ви четат. Подходете по-професионално в писането на статиите си.
Иванов, 09/04/2009 - 09:36
Борис бащата на биологичното недоразумение Симеон е престъпник. Трябва да се забрани дори споменаването на името му.
, 09/04/2009 - 09:47
Ne moje da se zabranqva istoriq, bez zna4enie dobra ili lo6a. Tq trqbva da sluji na sledva6tite pokoleniq, da ne dopuskat sy6tite gre6ki ili da si izemat pouki.
Ангел Цонев, 09/04/2009 - 11:02
"ЗАБРАВЕТЕ ХЕРОСТРАТ!" ??? " - А, кой запали храма? - Херострат!"
marata, 09/04/2009 - 12:07
Не виждам голяма разлика от диктатурата на хитлер, и сегашното управление на страната ни. Той е избивал в камери, и във война а сега ни убиват по по-модерни способи физически и духовно. За Борис 3ти знам , че се е съгласил да сключи съюз с Хитлер за да предпази българският народ от сериозни последици, които са били съвсем реални за тогавашното положение на Европа и светът.
, 09/04/2009 - 13:42
Чета коментарите и не вярвам на УШИТЕ СИ! Абе нещастници , я прочетете това- Думи на Хитлер :”Особено ни вълнува поправянето на извършената навремето неправда спрямо България” от ПРЕСТЪПНИЯ НЬОЙСКИ ДОГОВОР. Я кажете комуноиди, много ли ви харесва 64 години комунизъм -45 под БКП 20 под нейните разклонения, начело с ЧЕРВЕНИЯ ЦАР , кайто е СРАМ ЗА ЧИЧО СИ КИРИЛ И БАЩА СИ , независимо , че Борис е бил АНГЛИЙСКИ АГЕНТ и за това съвсем ЗАКОНОМЕРНО БЕШЕ Убит. Червени гении кажете кой друг политик е върнал толкова територии на Майка България, аз ще ви отговоря няма такъв.
Гост, 09/04/2009 - 13:57
Да се забранят комунистите в България.
така било то, 10/04/2009 - 08:19
Апропо, защо никой досега не коментира с КАКВИ ПАРИ са закупени огромните имоти в които сега се разпорежда лицето Сакскобургготски, известен още и като цар?Симеон Втори. Това е истинският въпрос който трябва да се постави, а не на КОГО са въпросните имоти. Ало, Я. Я. , действай, туй ти коза!
mmmm, 15/04/2009 - 15:01
Борис 3 е подписал договор с Хитлер защото е бил заплашен че ще нахлуят 1 милион германци и 700 000 румънци. Като ги знаем какви са крадливи румънците кокошка нямаше да остане
Дончо Ватах, 18/04/2009 - 11:46
Този юнак Лилов от т. нар. Патриотичен съюз е поредният неграмотник, който прави манджа с грозде, в която омесва събития, личности, клики и режими под лозунга "От нас започва историята". Тъпо и некоректно е да се приравняват цар Борис и бай Тошо. Единият е трагична фигура, поставена пред тежък избор на съдбовен кръстопът. И смачкана между зъбните колела на историята. Въпреки съдбата си, цар Борис до последния миг прави опити да спаси народа си, да избере най-малко опасния курс между Сцила и Харибда. Договорът с Германия е оптималният избор. Друго какво би могло да се направи? Съюз със Сталин и ГУЛаг? За Тошо няма какво да си приказваме. Така че, ако може бъдете по-внимателни с историческите обобщения!

РЕКЛАМА

. София

+9°

+24°

.

лек полъх

. Бургас

+10°

+24°

.

лек полъх

. Варна

+10°

+24°

.

лек полъх

. Пловдив

+10°

+25°

.

лек полъх

. Ст. Загора

+10°

+23°

.

лек полъх

. Русе

+10°

+26°

.

лек полъх

. Париж

+12°

+19°

.

лек полъх

. Лондон

+9°

+17°

.

лек полъх

ФИКСИНГЪТ 23 Май, 2012

EUR 1.95583
USD 1.53748
CHF 1.62823
GBP 2.43202
CAD 1.51158
AUD 1.51862
  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ

РЕКЛАМА