Заради боклука Брюксел ни спира парите
Вторник, 9 Юни 2009

A+

A-

   
Заради боклука Брюксел ни спира парите
Второ критично писмо от Брюксел, което се пази в тайна, получи правителството вчера. В него се изказва неодобрение към изготвения от кабинета и внесен в парламента законопроект за отпадъците на София, както и към цялата програма “Околна среда”.

Според европейските ни партньори България дава разнопосочни сигнали към Европейската комисия, което силно ги обърква какво точно става.

Във въпросното писмо от ЕК, изпратено от Главна дирекция “Регионална политика” до вицепремиера Меглена Плугчиева, министрите на екологията Джевдет Чакъров и на финансите Пламен Орешарски, и до шефа на парламентарната комисия по европейски въпроси Младен Червеняков, се съобщава, че ако законопроектът за боклука на столицата бъде приет от парламента, Брюксел ще ни спре парите по Оперативна програма “Околна среда”. Това на практища ще бъде пагубно за всички проекти в 23-те региона в България. Схемата, изработена от правителството за тези проекти, прави общините зависими едни от други. Не може да бъде изваден един проект, без останалите да пострадат.

В писмото се посочва още , че е недопустимо кабинетът да сключва договор с бившия концесионер “Новера” за почистването на София, защото това е в противоречие със Закона за обществените поръчки.

Вече повече от две седмици отговорните за проблема с боклука министри не реагират на първото писмо на Брюксел, изпратено в средата на май, в което също имаше подобни критики. И от двете писма става ясно, че въпросният законопроект създава проблеми с финансиране на завода за боклук на София и с реализацията на други проекти.

Ресорният зам.-министър на околната среда и водите Чавдар Георгиев, както и от пресслужбата на Меглена Плугчиева отрекоха да има второ писмо. Frognews.bg

прочетете още...

КОМЕНТАРИ

търсене

нов коментар

Жоро Вторник, 9 Юни 2009, 18:37:20
Господа другарите-комуняги сега седят и се ослушват като наакано хлапе. Мислят си, че така ще им се размине и никой няма да разбере. Да, обаче леко, леко започва да мирише все повече и повече. Не става и като нааканото хлапе започне да вика - "Моля другарко, ама Иванчо се беше наакал преди осем години, а пък Бойко ще се наака след два месеца. " Работата е там, че сега мирише и то от неговите гащи и никакви дезодоранти не помагат. Защото парфюмираното наакано не става на паста или пържола. То мирише още повече.
Вторник, 9 Юни 2009, 18:40:42
ако наистина има такова писмо съм много близо до оргазма. . . :)
001 Вторник, 9 Юни 2009, 18:47:47
Tretoto kriti4no pismo 4inovnitsite ot Briuksel ste pusnat do komunista kmet , a sled 5 iuli m-r presedatel B. Borisov. Toi sas zamah ste opravi vsi4ko v Balgaria, kakto opravi Sofia. Glasuvaite za , , GERB, , brat4eto na , , ALEN MAK, , na 5. 07 . 2009 ot 7 do 19 4asa.
5x5 do 001 Вторник, 9 Юни 2009, 18:52:24
001, ti si komunisti4esko g. . . o
Жоро до 001 Вторник, 9 Юни 2009, 19:18:33
Нали ти писах по горе как не става. Не става като викаш. Пак мирише. Сега мирише.
бръснач Вторник, 9 Юни 2009, 20:01:58
Жорко, ти защо не станеш кмет на София. Яви се на избори, спечели ги и реши проблема с боклука.
Гласуващ Вторник, 9 Юни 2009, 20:54:31
ГЛАСУВАЙТЕ И МИСЛЕТЕ, КАТО ГЛАСУВАТЕ!
pepa Вторник, 9 Юни 2009, 21:09:55
Boiko e uchil za pozarnikar. . . . za taya rabota se iska akal- a Boiko go nyama -osven da gasi pozarishta. . . . . no kato gledam mai i za tam ne stava. . . .
ххх Вторник, 9 Юни 2009, 21:11:50
Най-големият кошмар на боклукчийската мафия е да се постори завод за боклука в София. Станишев прави всичко възможно да им угоди за да няма такъв завод. Същото положение е и в Пловдив. В Шишманци само потъват средства без да има ефект и посещението на Станишев преди дни беше само за парлама.
говедото от Сирещник Сряда, 10 Юни 2009, 08:05:37
Заради боклука Брюксел ни спира парите!? За коюй боклук става въпрос за тоя където е в ПАРЛАМЕНТА ли!?
boklukchia Сряда, 10 Юни 2009, 10:01:25
Da izmetem bokluka i nai-veche toia v parlamenta. Ot nas zavisi!
Шопа Сряда, 10 Юни 2009, 14:44:14
На тия селянчетата , ще им кажа че какъвто и да е Бойко за София направи най-много! За 15 години кметовете на София само крадоха продаваха и източваха така че няма нужда пряко от студиото на село да ни обяснявате какъв кмет бил Борисов!
Анкета Какво бихте взели със себе си, ако ви застигне бедствие?
Времето
Фиксингът       11 Февруари, 2012
Горещи телефони и адреси

ПОЛИТИКА

ИНТЕРВЮ

ГЛАСЪТ НА ЖАБАТА

СПОРТ

КУЛТУРА

ФОТО ТЕМА

  • Рене Магрит

  • Хуан Миро

  • Джорджо де Кирико