РЕКЛАМА

Условия и цени за публикуване на реклама във www.frognews.bg научи повече »

КНСБ скача преди изборите, за да ги чуят

15 Юни, 2009

|

6 Коментари

|

2527

КНСБ скача преди изборите, за да ги чуят
Ако няма реални действия се очакват ефективни стачки, протести и вълнения, обявяват от КНСБ и очакват хиляди участници в националния протест.

Около 10 хил. участници в страната ще се включат в националната демонстрация, организирана от КНСБ днес. Причината е новият закон за събранията, митингите и манифестациите и отмененото от 1 юли увеличение на работните заплати. Заедно със структурата на КНСБ ще протестират и от Българската асациация на сдруженията в автомобилния транспорт. 6 такива сдружения ще дойдат с 8 тира и два автобуса. Участие взема и Националното ловно рибарско сдружение „Съединение” заради това, че има законодателен тормоз и терор върху правата на тези граждани, каза за Frognews.bg вицепрезидентът на КНСБ Валентин Никифоров. Ще се включат още движението на младите учени, Младежкият Форум „21 век”, Общественият женски парламент, Националната асоциация на млекопроизводителите, на зърнопроизводителите и др.

От синдиката настояват в 12 часа представители на протестиращите да бъдат приети от премиера Сергей Станишев. От синдиката обявиха, че ако това или следващото правителство не предприемат нещо за българската икономика и не се спрат съкращенията на работни места, ще има национална предупредителна стачка.

Над 20 автобуса с учители от провинцията идват за демонстрацията, обяви шефката на синдиката на българските учители Янка Такева. Тя заяви, че решението на правителството за замразяване на 10% увеличени на бюджетните заплати нарушава споразумението от времето на учителската стачка. Синдикатите ще атакуват решението в съда, веднага щом бъде обнародвано. 80 училища ще бъдат закрити по решение на общинските съвети в страната, алармира Такева. Frognews.bg

Още по темата - четете в рубрика Интервю

-------------------------------

Във връзка с провеждане на Национален митинг-шествие от Конфедерацията на независимите синдикати в България се въвеждат временни промени в организацията на движение.

Забранява се влизането на пътни превозни средства в двете посоки: От 9.00 ч. до 17.00 ч. по: бул. „Княз Ал. Дондуков" между ул. „Раковски" и бул. „Княгиня Мария Луиза" с изключение на мотрисите от градския транспорт; бул. „Цар Освободител" между ул. „Раковски" и бул. „Княгиня М. Луиза";

От 10.00 ч. до 11.15 ч. с изключение на трамвайните мотриси на градския транспорт по: бул. „Христо Ботев" между бул. „Прага" и бул. „Ал. Стамболийски"; ул. „Алабин" между бул. „Витоша" и бул. „Христо Ботев"; бул. „Македония" между бул. „Христо Ботев" и пл. „Руски паметник".

От 12.30 ч до 16.00 ч с изключение на трамвайните мотриси на градския транспорт по бул. „Княгиня Мария Луиза" в посока Лъвов мост между ул. „Екзарх Йосиф" и ул. „Струма".

От 10.15 ч. до 10.45 ч на 16 юни трамвайните мотриси ще изчакват на място преминаването на участниците в шествието по бул. "Христо Ботев" между пл. „Македония" и бул. „Ал. Стамболийски", след което да продължат по маршрута си.

На 16 юни се забранява престоя и паркирането на пътни превозни средства:

От 8.00 ч. до 17.00 ч. с изключение на автобусите, микробусите и леките автомобили, превозващи участниците в Националните митинг-шествия: централно пътно платно на бул. „Македония" между бул. „Христо Ботев" и пл. „Руски паметник"; бул. „Христо Ботев" между ул. Хан Аспарух и пл. „Македония".

От 8.00 ч до 16.00 ч. на бул. „Княгиня Мария Луиза" в посока Лъвов мост между ул. „Екзарх Йосиф" и ул. „Струма"; бул. „Христо Ботев" между пл. „Македония" и бул. „А. Стамболийски"; паркингите на пл. „Македония"; паркингите на пл. „Княз Александър І".

КОМЕНТАРИ

Captcha

Сълза и смях, 16/06/2009 - 00:08
Да бяхте изчакали още две-три седмици. Каквото са задигнали, задигнали. Предстои им уволнение. Карибите, Хавайските острови ги чакат. Румен Овчаров ги знае тия работи. Винаги търси ТОПЛОТО. Простия си мечтае за работа и милостиня.
Бимбо, 16/06/2009 - 00:50
На Г-н Валентин Никифоров са му дали пари да вдигне стадото което е толкова манипулирано в тази страна. Няма никъде по света профсъюз и работодатели толкова да се тачат и обичат, в другите страни те са смъртни врагове. Тук профсъюзите се "вдигат на стачка" само по команда за вдигане пушилка и толкова. Господа от профсъюзите независимо от кой синдикат сте вие сте много жалки и също демагози като онези изедници в парламента. Цените на услугите, храна , ток , вода . . . . . . всека седмица се вдигат ВИЕ КЪДЕ СТЕ? а????????? Къде сте ? Вие сте само зад бюрата задно с онези кретени. КОГА И КОЛКО ПЪТИ ЗАЩИТИХТЕ НАШИТЕ ПРАВА КАТО ГРАЖДАНИ ИЛИ РАБОТНИЦИ???????? НИТО ЕДИН ПЪТ. . . . . . . А ЗНАЕТЕ ЛИ ЧЕ ОТ НАС ТРУДЕЩИТЕ СЕ ВИЕ ВЗЕМАТЕ ЧЛЕНСКИ ВНОС ЗА ДА НИ ЗАЩИТАТАВАТЕ ПРАВАТА. . . . . Да, да ама не. Затова на нито един профсъюз не вярвам , вие си менкате далаверите с господата , а нас никой не защитава. Когато дойде да "пожънете дивиденти" се сещате за нас. Излезте си сами и сами си защит
, 16/06/2009 - 06:52
Тия са още по-големи паразити от политиците. Всички имат къщи по америчко - и Тренчев, и Такева, и Ж. Христов. Не стига, че нищо не могат да свършат тук, ами и пари получават, за да имитират дейност!? Къде се е видяло и чуло такова чудо?? Да му се отще на човек от протест. . .
l/user, 16/06/2009 - 09:32
НЕ БЪДЕТЕ ТЪЛПА! бЪДЕТЕ ЛИЧНОСТИ! И тези, като политиците, се опитват да ви манипулират. Проблемите не се решават на улицата, защото тълпата е ВИНАГИ манипулирана. Конституцията ви дава правото да изразите своето недоволство - използвайте го. Първо се замислете, не се поддавайте на емоциите, защото чрез тях бивате манипулирани - ЗАМИСЛЕТЕ СЕ! Тези, които държат реалната власт, никога няма да ви я преостъпят доброволно. Те са измислили този фарс "избори", за да легитимират господството си. Гласувайки, НЕЗАВИСИМО ЗА КОГО, ти подкрепяш тях, защото предварително всичко е НАГЛАСЕНО! Честен човек във властта НИКОГА няма да бъде допуснат!!!!!
смешници, 16/06/2009 - 09:39
Агентът на Държавна Сигурност Тренчев ще прави митинг срещу своите братя комунисти. Абсолютен фарс. В България няма синдикати, които да защитават интересите на трудещите се, синдикатите са собственост на работодателите т. е. на комунягите. Явно отчитат дейност. Само глупаци и малоумни могат да подкрепят митинга.
Б.д., 16/06/2009 - 10:17
Всъщност трябва да си изясним кой стои зад тези действия на синдикатите. Наистина ли са интересите на хората или някой друг? Кой?

РЕКЛАМА

. София

+9°

+24°

.

лек полъх

. Бургас

+10°

+24°

.

лек полъх

. Варна

+10°

+24°

.

лек полъх

. Пловдив

+10°

+25°

.

лек полъх

. Ст. Загора

+10°

+23°

.

лек полъх

. Русе

+10°

+26°

.

лек полъх

. Париж

+12°

+19°

.

лек полъх

. Лондон

+9°

+17°

.

лек полъх

ФИКСИНГЪТ 23 Май, 2012

EUR 1.95583
USD 1.53748
CHF 1.62823
GBP 2.43202
CAD 1.51158
AUD 1.51862
  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ

РЕКЛАМА