Младен Мутафчийски: Министър Димитров с пореден гаф за Слънчев бряг
Петък, 26 Юни 2009, автор: Frognews.bg

A+

A-

   
Младен Мутафчийски: Министър Димитров с пореден гаф за Слънчев бряг
Тези 300 дка, които министърът на икономиката Петър Димитров иска да прехвърли еднолично на община Несебър са единствената зелена площ в курорта Слънчев бряг и има голяма опасност след това те да се застроят.




Това каза председателят на Съвета на директорите на "Слънчев бряг" АД Младен Мутафчийски в предаването на БТВ „Тази сутрин”.

По думите му Димитров с прякото участие на неговите съветници и експерти предприемат действия, които са незаконни.

„Туризмът може да убие туризма, тоест трябва да се мисли за бъдещето. Ето защо и КФН излезе с решение, че не би могло да има такова безвъзмездно прехвърляне, въпреки че Министерството на икономиката решава че може”, каза още Мутафчийски.

От своя страна Петър Димитров побърза да обвини ръководството на дружеството, като попита „Защо това дружество е на загуба, защо е спрян тока, защо спряха светофарите, защо има напрежение, защо ръководството е продало 112 хотела, 56 ресторанта и т.н.?”

Мутафчийски коментира, че всичко, което е продавано е било с одобрение на Министерството на икономониката и на Агенцията за приватизация. В същото време 92 млн. лева са инвестирани в същия този комплекс, за които и министерството е наясно, въпреки че сега отправя неоснователни критики.
Той обясни, че дружеството не може да плаща за услуга, за която не са си платили собствениците на хотели.

По думите му министър Димитров с бездействието си създава възможност за корупционни практики.

„Във Варна и Бургас не поискаха Петър Димитров за мажоритарен кандидат, но явно той е дал някакви обещания. И нека министърът да не отправя популистките си обвинения, защото освен с гафове ние не го запомнихме с друго. И нека избирателите да си кажат тежката дума, каза Мутафчийски.
Бордът на Слънчев бряг не иска да изпълнява странните решения на министъра, поясни още Мутафчийски.

Frognews.bg припомня, че преди дни Комисията за финансов надзор (КФН) блокира безвъзмездното прехвърляне на инфраструктурата в комплекса Слънчев бряг, собственост на публичното дружество "Слънчев бряг" АД, на община Несебър.

Надзорът наложи принудителна административна мярка на дружеството да не подлага на гласуване точките в дневния ред от общото събрание, които предвиждаха акционерите да одобрят безвъзмездното даване на активи на дружеството на община Несебър, смяната на ръководството и ликвидацията на самото дружество "Слънчев бряг".

прочетете още...

КОМЕНТАРИ

търсене

нов коментар

Didi Петък, 26 Юни 2009, 10:47:59
Ministyr - Иванушка Дурачок !!!
Ехо Петък, 26 Юни 2009, 11:44:26
Дааа, но благодарение на пенсионерите в Добрич министъра с най-голяма некомпетентност и гафове ще влезе в следващия парламент и вероятно в няколко комисии като експерт!
Бивш служител на Сл.бряг Петък, 26 Юни 2009, 13:44:45
Я-я. . . , че в Слънчев бряг остана ли нещо неподарено?
до Събота, 27 Юни 2009, 03:03:01
Бре, бре! Оказа се вярно - за да браниш добре собствеността си, каквато и да е тя (оръжие, хотели и прочие), най-печелившо е да си имаш собствена медиа. То толкова приказки за никое друго нещо в скапаната ни държавица не написа бе, Мутафчийски - ти, дето до вчера беше чрез устата на главния редактор пръв защитник на изконните български ценности и автентичните демократични устои. Ако мислиш, че много са ти повервали на крокодилските сълзи, лъжеш се. Добре, че си наел добри писачи да ти лъскат варака, пардон, имиджа.
Анкета Какво бихте взели със себе си, ако ви застигне бедствие?
Времето
Фиксингът       12 Февруари, 2012

ПОЛИТИКА

СПОРТ

ОБЩЕСТВО

ИНТЕРВЮ

ФОТО ТЕМА

  • Рене Магрит

  • Хуан Миро

  • Джорджо де Кирико