С. Станишев: 20 г. върху БСП влияят кръгове и хора
Събота, 10 Октомври 2009

A+

A-

   
С. Станишев: 20 г. върху БСП влияят кръгове и хора
Сергей Станишев
снимка:Вяра Йовева
Не било тайна, че има кръг, върху който влияел Румен Петков, и кръг, върху който влияние имал Румен Овчаров като лидер на градската организация, призна лидерът Станишев.

Лидерът на БСП Сергей Станишев обяви по Дарик радио, че според него едва ли оставката му в този момент би помогнала на партията.
Но не му било и не му е самоцел да се вкопчва в креслото на председателя. БСП е в трудна позиция след парламентарните избори, призна той и каза, че проблемът на БСП е на само убедителната победа на ГЕРБ, но и това, което се случва след нея.

Безпрецедентната, много координирана и политически ръководена атака срещу БСП вървяла по две направления - компетентност и морал. Ако една партия, особено лява, бъде лишена от тези характеристики, трудно можела да има перспективи. Според Станишев това не било случайно, не била почтена и честна ревизията, която имала за цел да смаже опонента, за да няма алтернатива, защото дясното не било алтернатива. Освен обективната ревизия, вървели масово лъжи и внушения, в това число от най-високи етажи на властта. В момента правителството се превръщало в прокуратура, добави лидерът на БСП.

Проблем за БСП били създалите се за последните 20 години в партията кръгове на хора и кръгове на политическо влияние, отчете Станишев. Не било тайна, че има кръг, върху който влияел Румен Петков, и кръг, върху който влияние имал Румен Овчаров като лидер на градската организация.

Една от основните задачи на БСП на конгреса, освен казването на всичките кривици, била заявката за активна опозиция. Станишев прогнозира, че това щяло да е трудно, защото много хора в БСП се занимавали най-вече с вътрешнопартийни въпроси и интриги. Никога не съм използвал неполитически методи за отстраняването на който и да било конкурент или партиен деец, врече се Станишев. Той призна, че в случаите когато към един или друг представител на БСП не е имало достатъчно обществено доверие, му е липсвала политическа подготовка да се отърва от него с лека ръка. Нека сега за тях да се произнесе конгресът, призова той.

Станишев призна, че никога не е възприемал една или друга позиция на президента Георги Първанов като обидна, за разлика от начина, по който реагира в момента министър-председателят Бойко Борисов. На нито един министър-председател, включително и на сегашния, не му е работа да се занимава с това колко е струвал самолетният билет на даден министър, който заминава в служебна командировка, репликира Станишев по повод одита на администрацията на МС. Frognews.bg

прочетете още...

КОМЕНТАРИ

търсене

нов коментар

Раздразнен Събота, 10 Октомври 2009, 11:59:53
Стига сте ни занимавали с този недораслек!
наблюдател Събота, 10 Октомври 2009, 14:11:08
Е какво толкова има да се обяснява положението?. . . Серго, заедно с Кирето, Ивчо, Тони, Ази да си вземат играчките и да си ходят в детската стая с батковците си Руменовци. . . Там да си играят на сляпа баба, на автмобилчета, на моторчета, на Нинтендо, компютърни игри. . . Епизод 1, 2 3, . . . да си презареждат старшип, да си карат "Формулите" през кръстени от тях тунелчета и пр. Ама да оставят вързастните да оправят стаите и етажа дето, докато децата лудуваха с прашки като вождът не червенокожите от разказа на ОХенри , е направо опустошен. . . Политиката е за възрастните , а децата - били те стари или млади, са си за детската стая или градина. . . Стига толкоз с детинщините на момченцата, че няма време. . . Марш в детската!!!
партиец Събота, 10 Октомври 2009, 14:21:47
серГЕЙ=култук
Събота, 10 Октомври 2009, 15:15:28
Ех кога ще даде Бог нищо да не влияе на БСП!
ааа Събота, 10 Октомври 2009, 15:34:32
Долу ГЕЙ С Т А Н И Ш Е Ф - ПАРДОН ГЕЙ Б И В Ш Ш Е Ф
Иван Кръстев Събота, 10 Октомври 2009, 16:43:50
серГея пак греши - лявото не е алтернатива, то е път без изход и води в пропастта, ако това е изход.
РАДО Събота, 10 Октомври 2009, 17:54:41
Докога ще ни занимавате с един човек без всякакво достоинство. Тои горкият нищо не е работил през живота си. Виновен е Премянов че го взе на работа от съжаление през 1996 година. Да си посипе главата с пепел и да отиде в манастир или да се върне в Русия . АМИН.
chicago Събота, 10 Октомври 2009, 19:33:00
Ei mychmyrok, mahai se nai nakraia, to vie cial jivot ste na kragove, kragcheta. Opropastihte Balgaria. Kakvo poveche iskate. Izrodi!
Българин Събота, 10 Октомври 2009, 19:56:26
За жалост повечето българи се оказаха простовати и чалгаджии и съответно си избраха това НЕКОМПЕТЕНТНО и ПРОСТО ЧАЛГАДЖИЙСКО НЕДОРАЗУМЕНИЕ от Банкье. Лошото е че от забатачването на България ще патиме и ние останалите нормални българи и пак ще закъснееме . . . . . . . . Жалко за БЪЛГАРИЯ, Бог да я пази!!!
Българин Събота, 10 Октомври 2009, 20:37:06
За жалост повечето българи се оказаха простовати и чалгаджии и съответно си избраха това НЕКОМПЕТЕНТНО и ПРОСТО ЧАЛГАДЖИЙСКО НЕДОРАЗУМЕНИЕ от Банкье. Лошото е че от забатачването на България ще патиме и ние останалите нормални българи и пак ще закъснееме . . . . . . . . Жалко за БЪЛГАРИЯ, Бог да я пази!!!
ппо Събота, 10 Октомври 2009, 20:47:12
След повече век история не е нещо кой знае какво БСП да е в сегашното положение. За сравнение - къде са другите стари партии, да не говорим за нашумели едномандатки и политически пеперуди като атаки, ендесевета и подобни перекендета. Поразрушкайте се и ще се убедите, че поне 70 % от ГЕРБ са си свестни комсомолци и млади комунисти, типични деца на социализма, начело с премиера.
киликанзер Събота, 10 Октомври 2009, 20:59:27
За първи път съм съгласен с СерГеея. Никакъв избор на нов лидер-само така БСП-то ще стои далеч от властта. Тая мазна мутра никога няма да спечели повече избиратели и симпатизанти.
о,о пак ГЕЙА Събота, 10 Октомври 2009, 22:25:02
За кой ли път БСП ДОКАЗВА , ЦЕ Е НЕНОРМАЛНА ПАРТИЯ!Това е е конгломерат, нямащ нищо общо със социалистите, сбирщина от интриганти и мушенници, забогатяли незаконно на гърба на хората и фалшивия комунизъм, номенклатурни отрочета, разглезени от рашкоша си и протежирани от все още действащата ДС. Докато България не се отърве от Първановци, Станишевци, ОВЧаровци, Петковци, Велчевци и пр. бъдеще не ще има и никой няма да ни вярва. Борисов, да се дистанцира от Гоце и да не вярва много на червения прокурор Велчев, които са бункер за прикриване на золумите извършени от БСП и тройната коалиция.
истината Събота, 10 Октомври 2009, 22:50:46
Кажете истината:-БСП Е СБОРИЩЕ НА ПРЕСТЪПНОСТА В БЪЛГАРИЯ И АЗ СЪМ ПРЕСТЪПНИК!Първанов и Велчев са назначени да ни закрилят с "НАШИТЕ ЗАКОНИ". Власта се взима и дава с кръв!
МАНАФ Неделя, 11 Октомври 2009, 09:34:13
Ела серГЕЙЧО по-насам, да ти кажам язе що си знам, . . .
Анкета Какво бихте взели със себе си, ако ви застигне бедствие?
Времето
Фиксингът       12 Февруари, 2012
Горещи телефони и адреси

ПОЛИТИКА

ИНТЕРВЮ

ГЛАСЪТ НА ЖАБАТА

СПОРТ

КУЛТУРА

ФОТО ТЕМА

  • Рене Магрит

  • Хуан Миро

  • Джорджо де Кирико