РЕКЛАМА

Условия и цени за публикуване на реклама във www.frognews.bg научи повече »

СДС се разцепи след избора на Мартин Димитров

1 Декември, 2009

|

40 Коментари

|

2544

СДС се разцепи след избора на Мартин Димитров
Столичната организация на СДС настоява Националния комитет по вътрешнопартийни избори да се произнесе за резултатите от последните избори за председател и зам.-председатели на сините.

От организацията са категорични, че ще бъдат безкомпромисни към нарушенията и подчертаха, че настояват политиката да се прави на светло. „Нашето настояване на изборите в неделя беше да се проведат преки избори за всички нива на партията в един ден, за да се избегнат всякакви манипулации от новоизбраното ръководство и принципът да бъде един и същ и равен за всички нива в партията", съобщава news.bg.

Това заяви председателят на столичното СДС Борислав Бориславов. Той посочи, че това е било подкрепено от софийската организация на Национален съвет, но не се е възприело поради неизвестни причини. Много жалби са внесени в Комисията за вътрешните избори за председател на СДС, посочи председателят на СДС-София Борислав Бориславов. Бориславов призова внесените жалби да бъдат разгледани една по една и да „не бъдат замитани като мръсно семейно бельо под килима, защото остава, а може и да замирише". Множество нередности са констатирани на последните вътрешни избори в СДС, на които бе преизбран лидерът Мартин Димитров, обобщи зам.-председателят на СДС-София Валентин Костов.

Трябвало е изборите да протекат по определени правила, но не навсякъде те са били спазени. Изборният ден трябвало да започне в 10.00 ч и да приключи в 17.00 ч. Трябваше да се гласува на определени места и да има ясно определена комисия, припомни още Валентин Костов. Той посочи, че са констатирани нередности на места - секции са отваряне или затваряни по-късно. В Сандански, например, един от застъпниците е отишъл в секцията с 10 минути закъснение, защото секцията е била с променено място, което не е било обявено предварително. Когато пристигнал, 64 души вече са били гласували.

„Има и случаи, например в Козлодуй, секцията да е изместена извън града като се е гласувало в с. Гложене". При друг случай в Мездра не е била обезпечена тайната на вота като помещението, в което се е гласувало, е било малко и в него са можели да влязат не повече от 2-ма души като комисията е била отвън, а в стаята за гласуване са влизали председателят на комисията и гласуващия. Например в Пловдив, в район" Тракия", се е гласувало в кафене. В много от списъците, например, липсват подписите на избирателите и на членовете на комисията", каза още Валентин Костов. Според него около 1000 гласа може да се окажат спорни. В Плевен, Марсел Мойсеев е член и на Националната комисия по изборите, но също така е член и на комисията за гласуване в Плевен. Т.е. той от една страна до 14.00 ч. е наблюдавал как се гласува, а след това е отишъл в София, за да контролира работата си в областната комисия, обясни още Валентин Костов.

Например в Бургас един човек отива и гласува за 4 свои роднини, в Самоков също има такъв случай. В Бургас пък е имало и дописване на хора в списъците, защото са гласували по телефона. В столичния квартал „Люлин" е имало и сигнал за купуване на гласове в полза на един от кандидатите. „Станахме свидетели на същата байганьовщина, както и на националните избори", коментираха недоволно от СДС-София. По думите на Бориславов, партията е разделена на две - половината иска промяна и половината от партията са гласували за промяната. "Отговорност на новия председател на партията и на новото ръководство ще бъде да събере двете половини", категоричен е Бориславов.

Той изрази удовлетворение от резултатите от вътрешните избори в София, където в неделя Мартин Димитров получава 495 гласа за председател на партията, Любен Петров получава 911 гласа, Иво Цанев има 28 гласа, а Румен Христов - 38 гласа, като недействителни са 6 бюлетини.

Бориславов обясни, че през 2008 година на вътрешните избори на първи тур Мартин Димитров е спечелил 437, т.е. сега не е увеличил гласовете си. Председателят на СДС София каза, че грешката на Мартин Димитров е била, че решенията са се взимали на тъмно, а не на легитимните места и изказа надежда, че нещата в този мандат ще се променят. От столичното ръководство на партията изразиха надежда Мартин Димитров да започне да води по-открита политика и призоваха Националния изпълнителен съвет да заседава всяка седмица. Лидерите на СДС-София подчертаха, че парламентарната група също не е сбор от случайни хора и настояха всички обявени там решения да бъдат предварително съгласувани и обсъдени от Националния изпълнителен съвет. Намесата на други партии в СДС е ненормално. Това подчерта Борислав Бориславов в коментар за това, че Иван Костов пръв е обявил официалните резултати от вътрешнопартийните избори на СДС. „Липсата на реакция от страна на Мартин Димитров обаче е недопустимо и поражда множество съмнения както у нас, така и у вас - журналистите", коментираха още от столичната структура на сините.

КОМЕНТАРИ

Captcha

НАДо, 01/12/2009 - 14:58
Ха, дубруиутру!?!?
баба, 01/12/2009 - 15:00
Ето защо Иван Костов се отцепи от СДС те се самоизящат всеки се смята за много велик отвратена съм
НАДо, 01/12/2009 - 15:02
ПРИЗОВАВАМЕ ВСИЧКИ ЧЕСТНИ БЪЛГАРИ ОТ СИНЬОТО МОРЕ НА ВЪЗСТАНИЕ СРЕЩУ ПРЕСТЪПНОТО СТАТУКВО НАЛОЖЕНО ОТ бкп-дс-бсп-дпс-ндсв-. . . . !!!!!?ПОДКРЕПЕТЕ И СЪЗДАЙТЕ ПО МЕСТА КОМИТЕТИ САМО С МЛАДИТЕ БЪЛГАРИ ОТ ЗЕЛЕНИТЕ ДВИЖЕНИЯ!!!?НЕ ДОПУСКАЙТЕ В ТЯХ НИКАКВИ УЧАСТВАЛИ ВЪВ ВЛАСТИТЕ И РЪКОВОДСТВА НА ПАРТИИТЕ!!!? И ДЕЙСТВАЙТЕ ДА СПАСИМ БЪЛГАРИЯ И ДЕЦАТА Й!!!???САМО НОВА КОНСТИТУЦИЯ ЩЕ НИ ПОМОГНЕ ЗА МОМЕНТА???!
Какво значи разцепи?, 01/12/2009 - 15:04
ТЯХ ВЕЧЕ ГИ НЯМА!ТЕ СА ПОЛИТИЧЕСКИ МЪРТЪВЦИ!
Стар седесар, 01/12/2009 - 15:07
Интриги, скандали, нищоправене-това не е СДС! Ако Мартин Димитров не създаде нова софииска организация и не разкара тези далавераджии и бозайници, със сините е свършено. В Дупница са ги изяли Галевите, в Кюстендил Ковачки , в Хасково Бисеров-създайте нови организации. Тези само ще пречат!
, 01/12/2009 - 15:21
Star sedesar, DA SE ZAKRIAT I SKRIAT, che ne moga da gi ponasiam veche!!!
войводата, 01/12/2009 - 15:38
Когато създавахме СДС в троянския балкан никой не е поставял въпроса за членски внос или други такива !! Сега службите контрулират хората остоноли там и просто не се получава нищо !! БОГ ДА ПРОСТИ СДС ТО ВЕЧЕ ГО НЯМА ! мАРТИН Е САМО КОТЕ МЯУКАЩО ЗА ПОРЕДНАТА ПОРЦИЯ . ЛЪЖА . . . . ТАМ В СДС НЯМА НИЩО!! дАСНОТО ГО НЯМА !!
Стар седесар,, 01/12/2009 - 16:09
ма как да ти бъде обяснено, че със СДС е свършено. как да го разбере кухата ти тенжера тази ИСТИНА? Крадохте в периода 1997-2001г. , грабхете този народ как турчин по турско не е грабил и крал. Такъв е крят на всички КРАДЦИ на ПРЕХОДА. Жалък и презряни от народа. това сте вие гнусни народни крадци и изедници. .
SDS, 01/12/2009 - 16:35
Динозаврите на Земята не са загинали от астероид, а са се самоизяли. Същото се случва сега и със СДС. На кого е необходима тази партия?
Един най сетне SDSвключил, 01/12/2009 - 17:01
Амчи "Костовци и Сие Михайловки" ви използваха като маймуните да скачате по площадите докато си оправят децата и накрадат както трябва. После не им трябвате. ПРАВИЛНО!? За какво са им загубени прости камили?
НАДо, 01/12/2009 - 17:15
Абе дали в СДС има повече дебили отколкото ченгета?!?Как е възможно да окендзаш такава Светла Синя Идея и да се лигавиш като партия, че и коалиции да правиш с други изроди?!?Ачик-ачик дебили са верващите, че може да се правят съюзи и компромиси с членували в бкп!?!Тази пуста жажда за власт и келепир на какви мерзости ви научи, помияри долни?!?
Вземете НАДо-то, 01/12/2009 - 17:25
го педложете на Бойко Борисов за министър на външните работи че да миряса най сетне. И без това търсят там някое лапацало като тоя НАДо. таман ФОРУМА ще се отърве от простанщината му. . .
зейка, 01/12/2009 - 17:58
Няма да мирясат тези продажници, да си направят партия или да отиват и те при Доган, юди мръсни.
Производител, 01/12/2009 - 19:14
Брей, ние си мислехме, че в СДС са останали само десетина троянски коня, пък те били ескадрон до ескадрон цели 911 души и то само в София. Вие изпаднали извън борда предатели и корумпирани бивши чиновници бяхте причината за разцепването на СДС. Толкова време само плюете и храните еготата си. Как не ви е срам. Няма дори балотаж. Айде затворете си устата и да ви няма. Яне е създал дървена троянска конница. Все още приема членове. Пък ние толкова сме ви се набрали, че едвам се удържаме.
тодорка, 01/12/2009 - 19:14
Фурашкоооооооов сега пък на стар седесар ли се прекръстиТи разчуства със словото си с богатата реч всички тук във форумаА ве ти с това прозрение уби кучето на Костов и направо разби на пух и прах ядрото на атома. Иди при гл. Прокурор и настоявай да го осъдят , него и дядо му още по Аспарухово време, когато е заменял тогава коне за катъри и е бел вербуван от печинегите. Само с това логато слово КРАДЦИ НА ПРЕХОДА НЯМА ДА ТРОГНЕШ И БАБА СИ.
Производител-ю, 01/12/2009 - 19:21
такъв е краят на всички СДС-та, ССД-та, ДСБ-та и всякаква друга демократична паплач крадци и разбойници на бълг. народ и държава. Такъв е КРАЯТ на всички крадци на прехода. Жалък и презряни от милионите. Бандити, това сте вие и шарлатани като недоразумението ТОДОРКА.
Край със СДС/ДСБ/ССД, 01/12/2009 - 19:25
Мирясвайте вече стига сте писали глупости. Крадоха като не видяли и си отидоха какво толкоз. Те да се благодарят, че не бяха в Китай, та там да видиш ония какво правят с крадци като тия "демократични" вагабонти. Спете спокойно деца.
тодорка до Стършела, 01/12/2009 - 19:35
И кво като няма СДС и т. н. Но никойредови седесар не е отишел да гласува за червените мародери. Пуками че ги няма или няма да ги имма. Важното , че Герб ги има и ще ги има за ужас на червените хайдути Докато го ича Бойко радостта за децата и гордостта на нацията ще я има и надеждата на хората веднъж завинаги да изгонят осите от Позитано. Не ги мислете тях. Вижте какво става в гнездото на осите на Позитано.
ха-ха-ха, 01/12/2009 - 19:38
тая горната с малките букви тодорка още по голяма шегаджийка. Той Позитано създал бате ти Бойко и сега ББ какво. . . ? Ей големи шегаджии в изданието на Мутафчийски. Майтапчии, карай да върви. . .
СДС - Русе, 01/12/2009 - 19:54
Дръжте още протестантчето . . . Сам си организилра избори, сам си говори и си се избира с апаратни хватки . . . Не ясно от името на кого говори . Защото този политически бездарник разби СДС за 1 година. Нещо , което комунистите не направиха за цели 20.
не са добре, 01/12/2009 - 20:13
хората тука. Някакво психясване е обзело маса народ и ЕЙ го сега СДС-Русе направо е изкрезил човекът. Глупости на квадрат какво да го правиш. Ти му пишеш че КОМУНИЗЪМ като обществен строй никоде не е строен по света то си комунясва съществото и това е. Мръднал от всякъде.
РУСЕ, 01/12/2009 - 20:50
Къв си ти дето си се изказал от името на СДС - Русе. Тука явно пишат само червени троянски коне. Мартин е най-доброто нещо дето се случи в дясно през последната година. СДС беше на ръба на пропастта. Той макар и млад заложи на обединението, а не на разделението. Заедно с ДСБ станахме сила, с която се съобразяват. Няма как да се съберем с Бакърджиев и Софиянски - корумпираните гяволи, които за едни пари продадоха каузата. Ама след като не приемате избора на мнозинството - прав ви път. Това дето го направихте преди година вече ще се таксува. Явно след като не желаете да сме единни в нашите действия, трябва да си ходите. Прав ви път.
Присмял се ърбел, 01/12/2009 - 20:53
на щърбел. Май ще се окаже, че троянският червен кон си ти РУСЕ!!!
НАДо, 01/12/2009 - 21:14
Абе тапанари прости, докога ще се лигавите и ще гепите и посоката и времето?!?Не видяхте ли, че ви прецакаха отвсякъде, дрогарите ви комуняги?!?Как изобщо смеете да претендирате за някакво дясно?!?Толкова отдавна сте безполезна пасмина паразитиращи имитатори, че вече и на децата сте ясни?!?От всичките си патила поне поука изведете и застанете в редиците на Възстанието и Съпротивата?!?!? - това го казвам повече в частност на такива криви летви като Прозви и останалите седесарстващи мишоци!?
НАДо, 01/12/2009 - 21:16
с две ръце ще гласувам да станеш министър на външните работи и се отърве форума от тебе. Дано Бойко Борисов чуе и те направи министър. На всички им писна от глупостите де пишеш. Направо си откачил от всякъде.
НАДо, 01/12/2009 - 21:22
У темата Ода за Барби съм отговорил!?Ставам менистар при определени ословия!?
леле,, 01/12/2009 - 21:35
немалко тук форумци направо окачили. Не са добре хората. . .
ТВ Европа - глашатай на ", 01/12/2009 - 21:47
След толкова убедителна победа над конкурентите му, вместо да покани преизбраният Председател на СДС Мартин Димитров, ТВ Европа кани Иван Сотиров, за да ни обясни колко вреден бил за СДС изборът на Мартин Димитров ! В устата на водещата бяха поставени един след друг въпроси, предпоставящи възможно най-негативни оценки за вътрешнопартийните избори на партията СДС и за ролята на нейния Председател ! Нали ТВ Европа претендира, че е първата българска новинарска телевизия ? Новините по дефиниция предполагат обективно отразяване на събитията, а Медийният закон задължава водещият при спорни позиции да предоставя думата и на двете страни в един спор. А какво видяхме ние зрителите тази вечер ? При убедителен успех на легитимния Председател на една партия, да се дава думата само на негов върл опонент, за да го оплюе ! Повече от очевидно е, че ТВ Европа се е превърнала в трибуна на СДС "къртиците" !
Сулъо Пулев-селянина, 01/12/2009 - 22:02
Ако някои демонстрират синпатии към СДС, то това са от оная щастлива Държавна администрация, която Гаргамелов сътвори!Е! няма нищо по-млеконадойно от Държавния дояк, нооооо-свърши се! Остана въпроса-колко? дълго ще се клонират(разцепват)тия бактерии, и как намират флора още в социалния ни живот!??
Ракийка Салаткова,, 01/12/2009 - 22:09
прав си Сульо, а наздравицата за крадците-СДС. Амин!.
Анализатор, 01/12/2009 - 22:26
Как мишката Мартин да прави политика на светло - мишките обичат да "мишкуват" на тъмно. Особено когато ментор на мишката Мартин е плъха Гаргамел.
Анализатор, 01/12/2009 - 22:34
Костовистите са не просто нахални, а нагли. Достатъчен е примера с Иван Костов. По най подъл начин низвергна Юруков и лансира пионката Мартин, защото знаеше, че самó ДСБ е аут от парламента, както и той самия. Възхваляваната Синя коалиция не беше нищо друго освен трамплин за Костов към парламента. Ако сега пионката Мартин надделее, със СДС е свършено: към файтон-партията ДСБ ще се присъедини файтон-партията СДС. А след време в учебниците по история ще пише, че в България Иван Костов е изпълнил поръчана предателска роля за стопиране на демократичния процес отвътре.
Анализатор, 01/12/2009 - 22:36
Още тогава анализаторите знаеха, че ако СДС се яви само на избори, без ДСБ, ще получи повече гласове и места в парламента, отколкото в мършавата Синя коалиция. Но не би - пионката Мартин изигра на последните избори същата роля за Костов, каквато навремето Костов, като лидер на СДС и министър-председател, изигра за Луканов и крилото му в БСП.
Анализатор, 01/12/2009 - 22:36
В лицето на Гаргамел и Алилуята дирижираната от ДС менте-демокрация взе връх в партиите, които по име би трябвало да са най-демократични. Но народа ги разбра и не им вярва - затова и са с мижав рейтинг.
Сулъо Пулев-селянина, 01/12/2009 - 22:37
Ей! ракийке-салаткова-сладкова. само ти ми остана! бях се зажалил за теб. На цялото село се похвалих , че си ми дружка тук в нетката!!
Ми правилно си се, 01/12/2009 - 22:44
похвалил Сульо за дружката в НЕТ-а. . . Погледни другите само как са яко изперкали. Виж последното недоразумение във форума някой си анализатор какви глупости сътворил. Бе те му разправят че СДС/ДСБ/ССД и друуги избий колци са КРАДЦИ на ПРЕХОДА направо бандити, той какви мисли хортува и седерасва публиката. Е от такива празни тенжери ми писна Сульо, аман от простотия. . .
Сулъо Пулев-селянина, 01/12/2009 - 23:15
Не плачи Ракийке-не тъжи!Народа е объркан за това , че на колене го положиха!положиха още онодиха. Но!тежи Ракийке: тежи му таз ПОСТорисия, дето нас млади зачерни, а тех стари излъга-излъга още уби ги!!
Ало,, 01/12/2009 - 23:21
демократите де се дянахте бе? Пак някъде сте надушили какво може още да се крадне и 100% сте там. Бе Костовисти какво да ги правиш. . .
Производител, 05/12/2009 - 16:50
Къде се дянахме демократите ли? Ами демократите ходят на работа и си изкарват хляба с честен труд. Те не биха приели да си изкарват хляба с кражби, лъжи и манипулации, както пишещи тука червени НАД-ници. Каквото и да ви пишем - вие все едно си знаете. Костов бил корумпиран, той бил дал за без пари Кремиковци, Авиокомпания Балкан и т. н. То малко се иска да се поровите в мрежата и да прочетете, ако сте забравили, че имаше един първо забранителен, а после и ликвидационен списък, изготвени от правителството на Жан Виденов. Предприятията в ликвидационния списък трябваше да бъдат постепенно ликвидирани, защото дълговете им бяха по-големи от активите им. И Кремиковци и Балкан бяха в това положение. В същото време България влезе във валутен борд и МВФ забрани дотациите и всякакво подпомагане на държавни и частни фирми. Единственият начин да се направи опит тези предприятия да не се нарежат беше тяхната спешна приватизацията. Това се случи в последния възможен ден за Кремиковци. Това се случи и
Производител, 05/12/2009 - 16:50
Това се случи в последния възможен ден за Кремиковци. Това се случи и на Балкан, и на много други източени от БСП-холдинг държавни фирми. За това не желаем да спорим с дървени кратуни, защото каквито и аргументи да им извадиш - те все едно си знаят. Явно само от дърво разбират.

РЕКЛАМА

. София

+9°

+24°

.

лек полъх

. Бургас

+10°

+24°

.

лек полъх

. Варна

+10°

+24°

.

лек полъх

. Пловдив

+10°

+25°

.

лек полъх

. Ст. Загора

+10°

+23°

.

лек полъх

. Русе

+10°

+26°

.

лек полъх

. Париж

+12°

+19°

.

лек полъх

. Лондон

+9°

+17°

.

лек полъх

ФИКСИНГЪТ 25 Май, 2012

EUR 1.95583
USD 1.53748
CHF 1.62823
GBP 2.43202
CAD 1.51158
AUD 1.51862
  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ

РЕКЛАМА