РЕКЛАМА

Условия и цени за публикуване на реклама във www.frognews.bg научи повече »

САЩ се изтеглят от Афганистан

2 Декември, 2009

|

автор: Frognews.bg

|

2 Коментари

|

2558

САЩ се изтеглят от Афганистан
Барак Обама се захвана с Афганистан и климатичните промени
Американските войски ще започнат да напускат Афганистан през юли 2011 г., заяви американският президент Барак Обама по време на речта си, посветена на стратегията за Афганистан.

"Увеличаването на американския и международните военни контингенти в Афганистан ще ни позволи да ускорим процеса по предаване на отговорността на афганистанските власти и да започнем да изтегляме нашите войски през юли 2011 г", подчерта Обама в речта си пред кадети в Уест Пойнт.

"Благодарение на допълнителните 30 000 военнослужещи, които обещах да изпратя в Афганистан през първата половина на 2010г. , ще можем да потушим въоръжената съпротива и да гарантираме сигурността на ключови населени места. Тези сили ще увеличат възможностите ни за подготовка на афганистанските въоръжени сили", заяви още американският президент.
"Точно така, както направихме в Ирак, ще проведем предаването на пълномощията отговорно, вземайки предвид местните условия. Ще продължим да помагаме на съветите и да консултираме службите по сигурността на Афганистан, за да сме сигурни, че ще успеят в дългосрочна перспектива".

Стратегията за Афганистан на Обама ще се основава на 3 основни момента : военни действия срещу талибаните, сътрудничество с ООН, международните партньори и афганистанския народ (както и тясно партньорство с Пакистан.).
"В Афганистан ще преследваме следните цели: трябва да лишим "ал-Кайда" от пристан, трябва да изземем инициативата от талибаните и да им попречим да свалят правителството. Длъжни сме с помощта на службите по сигурността на Афганистан и правителството да поемем отговорност за бъдещето на Афганистан", каза Обама.

Реализацията на новата стратегия ще струва на САЩ 30 милиарда долара за 2009г.Обама призна, че през последните години САЩ са загубили баланса между достатъчната отбранителна способност и състоянието на икономиката. Той обеща да се отнася внимателно към "военните" разходи и няма да допусне неоправдани харчове, дори в условията на увеличаване на контингента в Афганистан.

Междувременно, споменавайки рядко климатичните проблеми, откакто пое президентския пост, Барак Обама обяви, че ще присъства на международната среща в Копенхаген, и обеща, че най-големите световни замърсители ще намалят вредните емисии.

КОМЕНТАРИ

Captcha

, 02/12/2009 - 20:33
Има една книга с истории за Ходжа Несредин(Настрадин Ходжа) и там се описват нравите на мюсюлманските народи. Те много рядко са откровени пред друговерци. Русия се отказа. Сега и САЩ се отказват. На тези хора им трябва икономика, а тя без мир е невъзможна. Дали ще се оправят сами? Едва ли.
Veshter, 03/12/2009 - 07:49
Преди руснаците англичаните са се отказали - четете история.

РЕКЛАМА

. София

+9°

+24°

.

лек полъх

. Бургас

+10°

+24°

.

лек полъх

. Варна

+10°

+24°

.

лек полъх

. Пловдив

+10°

+25°

.

лек полъх

. Ст. Загора

+10°

+23°

.

лек полъх

. Русе

+10°

+26°

.

лек полъх

. Париж

+12°

+19°

.

лек полъх

. Лондон

+9°

+17°

.

лек полъх

ФИКСИНГЪТ 25 Май, 2012

EUR 1.95583
USD 1.53748
CHF 1.62823
GBP 2.43202
CAD 1.51158
AUD 1.51862
  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ

РЕКЛАМА