РЕКЛАМА

Условия и цени за публикуване на реклама във www.frognews.bg научи повече »

Рашидов с изходен план от Социализма

2 Декември, 2009

|

5 Коментари

|

2546

Рашидов с изходен план от Социализма
Вежди Рашидов снимка:Вяра Йовева
България има нужда от култура, защото единственото, което можем да изнесем, е култура.

Това каза министърът на културата Вежди Рашидов след среща с творческите съюзи, на която е присъствал и министър-председателят Бойко Борисов. Министър Рашидов заяви, че е станала "една много приятна среща". Нашият бюджет е малък в размер на 102 млн. лв. , но това не е бюджетът, с който ще живее българската култура, а е бюджетът в период на криза - каза той.
В момента, в който балансираме, ще продължим нещата. 20 години музеите не са имали за дейности пари. Почти няма една откупка, направена от музей - посочи той. Вежди Рашидов изреди множество проблеми, свързани с липсата на реформи в театъра.

"Нищо няма да закрива Министерството на културата. По-добре този бюджет да остане същият, но нека те да отидат за субсидиране на проекти, да отиват парите за представления, за кино, за творчество, за опера" - посочи той.
„Ще излезем от социализма, Ламбо не го е направил, не знам защо, на мен ми се падна да го направя”, посочи Рашидов.
Имаме художествени училища, в които 60 години не е пипано нищо. Подготвили сме и закона за меценатството, посочи Рашидов. „Не може основата на културата, каквато са в читалищата да са в ХІХ век. Необходимо е 200 щатни бройки за компютърни специалисти”, заяви Рашидов. Докато съм тук за мен е много важен човешкият ресурс, той произвежда духовният продукт и докато съм министър ще работя творците да се чувстват добре.
„Премиерът беше много отворен,той е най-диалогичният човек, който съм срещнал, стиснахме си ръцете. Говорихме си дълго за културата и Дянков не е лош – ситуацията е лоша”. „Нищо страшно не става с българската култура и няма и да позволим” - каза Рашидов.

КОМЕНТАРИ

Captcha

pepa, 02/12/2009 - 22:14
Rashidov ako si umen maz. . . napravi zakon za kulturata. . . vseki da vnasya po 1 lev. do kato neshata se opravyat. . . inache ne vizdam kak . . . veche sme v Evropeiskiya sauz. . .
Ars longa vita brevis, 02/12/2009 - 23:44
Мъртвите ще ни помогнат! Ще ни помогнат с това, което са ни оставили. Времето не започва от нас министър Рашидов. Историята ни е по-стара от 1300 години и не започва с руско-българската дружба и славяните по тези земи. Гърците постоянно продават духът на историята си. Направиха така, че драхма да не дадът и все от Европа да се инвестира в историята им. Нашите старини ги обраха иманяри със златни ланци и мерцедеси S класа. Държавата продължава да дига рамена. Господин министър, мъртвите ще помогнат на живите! Когато направите тъй, че света се натиска за нашите старини, ще има и за съвременното изкуство.
За Ars longa vita brevis, 03/12/2009 - 09:36
Не "драхма да не дадът", а "драхма да не дадат".
какво каза още Рашидов вчера, 03/12/2009 - 11:47
Така че много положителни неща има направени в културата, целта е още повече да има. Целта е да мине тази чумава година и дай боже да излезем на някакъв по-нормален път и да продължим. " "И затова още в началото, докато всички се оплакваха колко нарушения има, как така БМВ-та се показваха. Аз тука имаше един джип конфискуван не ви го показвах. Що? Дадох го на Народния театър да го джиткат, поне файда да прави, да вършат нещо". "Дълго ли говоря? Спирайте ме, че аз малко се насосах горе, малко. . . ме хвана така. . . "
питане към авторите на сайта, 03/12/2009 - 12:13
Защо не публикувахте цялото неграмотно изказване на министъра, а предпочетохте да редактирате част от него?

РЕКЛАМА

. София

+9°

+24°

.

лек полъх

. Бургас

+10°

+24°

.

лек полъх

. Варна

+10°

+24°

.

лек полъх

. Пловдив

+10°

+25°

.

лек полъх

. Ст. Загора

+10°

+23°

.

лек полъх

. Русе

+10°

+26°

.

лек полъх

. Париж

+12°

+19°

.

лек полъх

. Лондон

+9°

+17°

.

лек полъх

ФИКСИНГЪТ 25 Май, 2012

EUR 1.95583
USD 1.53748
CHF 1.62823
GBP 2.43202
CAD 1.51158
AUD 1.51862
  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ

РЕКЛАМА