РЕКЛАМА

Условия и цени за публикуване на реклама във www.frognews.bg научи повече »

ПОСЛЕДНО ПУБЛИКУВАНИ

Няма милост: дъжд, дъжд и жълт код

11

|

3168

26.05.2012 - 10:46Няма милост: дъжд, дъжд и жълт код Няма милост природата към българите. След заметресенията, ни изпраща проливни дъждове. Вече няколко селища са под вода. От днес НИМХ обявява „жълт код” в страната заради пороите, които се очкват в следващите дни. Опасността от наводнения е реална за много места. ···» Румен Петков иска отмяна на забраната да ...

76

|

3735

26.05.2012 - 10:33Румен Петков иска отмяна на забраната да пътува в САЩ Депутатът от БСП Румен Петков щял да внесе още тези дни молба в американското посолство в София да бъде свалена забраната срещу него да пътува в САЩ. Това си желание той заявил пред свои съпартийци. Искал не само правдата да възтържествува, но и да натрие носа на посланик Джеймс Уорлик, който обяви ···» Проф. Н. Георгиев: Бъркотията около ...

34

|

3395

26.05.2012 - 09:46Проф. Н. Георгиев: Бъркотията около българската писменост е голяма Истината за българската писменост е доста сложна. Споровете за нея не спират. Това заяви проф. Никола Георгиев в предаването „Факторът Кошлуков” по ТВ-7. ···»

Темида и прокуратурата кръстосаха шпаги заради оправдателни присъди

6 Юли, 2010

|

9 Коментари

|

2540

Темида и прокуратурата кръстосаха шпаги заради оправдателни присъди
Архивна снимка от ареста на Маринов
Словесен скандал избухна между държавното обвинение и Софийски градски съд заради оправдателните присъди от миналата седмица на бившия зам.-министър от ДПС Раиф Мустафа и бизнесмена Росен Маринов. Вчера пред „24 часа” прокурорът Пламен Георгиев обяви: “Убеден съм, че ще бъдат осъдени, ако делото се гледа безпристрастно”.

Обвинителят твърди още, че били събрани достатъчно и неоспорими доказателства за ефективни присъди, позовавайки се и на факта, че по време на мерките за неотклонение на двамата, нито една съдебна инстанция не е приела, че няма обосновано предположение за извършеното престъпление.

Атаките на Пламен Георгиев доведоха до реакцията на Софийски градски съд. На интернет страницата им се появи официално становище. Според него се касае за присъда, по която мотивите не са изготвени и предстои инстанционен контрол. От СГС са категорични, че изявлението е в разрез с професионалната етика и е недопустимо да се правят внушения и инсинуации относно начина на формиране на вътрешната убеденост на председателя на съдебния състав, прочел тази присъда.

„Недопустимо е едва след постановяване на акта на съда да се твърди пристрастие при условие, че за прокуратурата е съществувала възможността по време на цялото съдебно производство да упражни правото си на отвод на съдебния състав. Нееднократно сме имали възможността да заявим, че в една правова държава , страните могат да изразяват становищата си относно актовете на съда, но категорично възразяваме против това тези становища да излизат извън рамките на професионалния коментар”, се казва още в становището на Темида.

Ако прокуратурата си вършеше работата както трябва, на мястото на подсъдимия в съдебната зала трябваше да бъде Марин Димитров, а не аз, коментира за Frognews.bg оправданият бизнесмен Росен Маринов. Той е категоричен, че за това има достатъчно доказателства, но със знанието на прокуратурата и по тяхно разпореждане е бил унищожен запис от разговора му с шефа на Агенцията Димитров при първата им среща. Обвинението е изключило тези доказателства, защото фактите не са били в техен интерес, каза още Маринов. Той отказа да коментира изявлението на прокурора Пламен Георгиев пред столичен вестник.

Frognews.bg припомня, че в края на мандата на тройната коалиция ДАНС разкри корупционна схема, в която бяха забъркани имената на бившия шеф на Агенцията по рибарство и аквакултури Марин Димитров, зам. министъра на МВР Раиф Мустафа и бизнесмена Росен Маринов. Според обвинението Мустафа и Маринов са действали в комбина, като са опитали да дадат подкуп на шефа на Агенцията в размер на 50 хил. лв., за да оттегли жалба във Върховния административен съд срещу решение на Комисията за защита на конкуренцията, с което е спряна процедура за доставка и пускане в експлоатация на катери за нуждите на агенцията, от фирма на Маринов. От събраните тогава доказателства ставаше ясно, че бизнесменът е дал на началника на Агенцията по рибарство и аквакултури Марин Димитров визитка, на която пишело 50 000, а по-късно в кабинета на Раиф Мустафа в сградата на МВР е оставил листче с надпис “50 х. лв.”

Проведените по-късно графологични експертизи не успяха да докажат, че почерците са на някого от двамата обвиняеми. Въпреки това Росен Маринов бе арестуван показно в центъра на София, влизайки в джипа си от агенти на ДАНС и прекара няколко седмици в следствения арест. Предполагаемият му съучастник пък Райиф Мустафа бе освободен от министър Михаил Миков от заемания пост в МВР.

КОМЕНТАРИ

Captcha

Комрад комисар, 06/07/2010 - 14:17
Европейската комисия ясно даде да се разбере, че прокуратурата не става за нищоо! Двете нули в нищоо не са случайни! А това прокурорче Пламен Георгиев трябва незабавно да бъде уволноне поради некадърност! Същото се отнася и до лицето, което му уреди публикацията в смотаната обърсалка 24 часа!
ВСС? Ами сега?!, 06/07/2010 - 14:20
Брюксел с нови остри критики за родното правораздаване Прокуратурата не се подготвя добре, проблемите няма да се решат с 4-5 дела 5 Юли 2010
Всичко е потънало в КОРУПЦИЯ!, 06/07/2010 - 14:27
Прав бе министър Цветанов преди време казал в не едно интервю, че ОКТОПОДА е обхванал цялата съдебна система и без помощ от ЕС няма оправяне. Тя е дълбоко КОРУМПИРАНАи не става за нищо. Тотални реформи, освобождаване на магистрати и прокурори и заменяне с такива от вън, некорумпирани правници, юристи, адвокати, има все още неопетнени сред техните редици. Иначе нестава.
до министър Цветанов!, 06/07/2010 - 14:30
Никакво назначаване на СЪДИИ в евентуално създаваният СПЕЦИАЛИЗИРАН СЪД на хора от съществуващата съдебна система! . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . Ако стане това назначаване нищо няма да се получи и със този съд. ПОЧТИ ВСИЧКИ МАГИСТРАТИ ОТ СЪД. СИСТЕМА СА КОРУМПИРАНИ. НА ТЯХ НЕ МОЖЕ ДАСЕ ВЯРВА!
ДА!, 06/07/2010 - 14:49
Прокуратурата-най-слабото звено в съдебната система. Покровителство над Марин Димитров по това дело. Ако това е истина прокурорът следва да подаде оставка. Чета в "Дарик", че същото"невежество" е проявил и прокурор в Благоевград по делото с Дилъра. Защо ругаете съда тогава. Ако има доклад на ЕС трябва да посочи истинските причини за провала на делата- прокуратурата. Като не знаеш кой бърка не може и да се поправиш. А ние вече виждаме. С управлението на ГЕРБ стана по. прозрачно.
до ДА!, 06/07/2010 - 15:12
Незнам какво сте видели, ама цял народ видя "Темида Приморско бийч" и отчасти "Магистратски ливади" ООД. И това есамо дребен щрих от СРАШНАТА КОРУПЦИЯ вихриласе 20 години в коридорите на съда. Тепърва остава да видим сериала "ТЕМИДА БЕЛОМОРИЕ БИЙЧ", че там наистина е страшно. . Чудесии. . .
Катарзис, 06/07/2010 - 16:38
ЕК съвсем основателно дава оценка СЛАБ (2) на Прокуратурата, която повдига ялови обвинения и по този начин компрометира цялата правораздавателна система: МВР-следствие-прокуратура-съд ! Очевидно е необходим катарзис не само на съдебните съвети, а и на Прокуратурата !
analizator, 06/07/2010 - 16:53
'BEZPRISTRASTNO PRAVOSADIE" e oksimoron v BG
ВЪПРОС, 06/07/2010 - 21:31
Вярвате ли, че внучето на Политбюро Велчев ще тръгне да повдига обвинения срещу съпартийците си???!!!. Неговите, на татко му и на дядо му. Дядо му, като член на Политбюро, е един от създателите на лагера на смъртта край Ловеч, както и на всички останали комунистически лагери. Внучето на Политбюро, пионката на Гоце, ще продължава да лъже и да маже, но няма да допусне и прашинка да падне върху главите на цялата сган от комунистически престъпници, во главе с пикаещия във фонтаните.

РЕКЛАМА

. София

+9°

+24°

.

лек полъх

. Бургас

+10°

+24°

.

лек полъх

. Варна

+10°

+24°

.

лек полъх

. Пловдив

+10°

+25°

.

лек полъх

. Ст. Загора

+10°

+23°

.

лек полъх

. Русе

+10°

+26°

.

лек полъх

. Париж

+12°

+19°

.

лек полъх

. Лондон

+9°

+17°

.

лек полъх

ФИКСИНГЪТ 27 Май, 2012

EUR 1.95583
USD 1.53748
CHF 1.62823
GBP 2.43202
CAD 1.51158
AUD 1.51862
  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ

РЕКЛАМА