РЕКЛАМА

Условия и цени за публикуване на реклама във www.frognews.bg научи повече »

Унгария на бунт срещу МВФ

20 Юли, 2010

|

1 Коментари

|

2531

Унгария на бунт срещу МВФ
Провалът на разговорите на Унгария с Международния валутен фонд и ЕС напомня, че кризите с дълга на държавата не приключват със спасителен пакет и щракване на пръстите, коментира в."Дейли телеграф".

Тъй като строгите икономически ограничения продължават с години, демокрациите реагират.

"Казахме на МВФ/ЕС, че и дума не може да става за по-големи икономически ограничения," каза унгарският икономически министър Дьорд Матолчи.

Икономическите проблеми на Унгария започнаха през 2006 г. и четири години по-късно кризата все още е налице. Гръцките икономически проблеми са дори по-големи и това е силно обезпокоително.

Делегацията на Международния валутен фонд (МВФ) и ЕС прекратиха преговорите си с Унгария. Това стана заради явното нежелание на унгарското правителство да предприеме допълнителни съкращения на бюджетните разходи, съобщава белгийският вестник "Де Морхен".

Унгарският министър на икономиката Дьорд Матолши настоя, че няма да има допълнителни съкращения на бюджетните разходи. Единствената алтернатива е спорен данък върху банките.

След прекратяването на преговорите Унгария повече не може да разчита на спешна помощ от ЕС. МВФ се връща в Унгария през септември за подновяване на разговорите.

Унгария се обърна за помощ към МВФ, ЕС и Световната банка още през октомври 2008 г., но след това финансовото положение на страната се подобри. Към идеята за заем се върна новото правителство, което дойде на власт през април. До провал на преговорите се стигна заради несъгласие относно бюджета на страната.

КОМЕНТАРИ

Captcha

, 21/07/2010 - 11:34
Да им имам кризата на унгарците. С минимална заплата от 550 евро и средна от 1700 евро.

РЕКЛАМА

. София

+9°

+24°

.

лек полъх

. Бургас

+10°

+24°

.

лек полъх

. Варна

+10°

+24°

.

лек полъх

. Пловдив

+10°

+25°

.

лек полъх

. Ст. Загора

+10°

+23°

.

лек полъх

. Русе

+10°

+26°

.

лек полъх

. Париж

+12°

+19°

.

лек полъх

. Лондон

+9°

+17°

.

лек полъх

ФИКСИНГЪТ 26 Май, 2012

EUR 1.95583
USD 1.53748
CHF 1.62823
GBP 2.43202
CAD 1.51158
AUD 1.51862
  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ

РЕКЛАМА