Все още министър Трайчо, Румен и Богдан в тракийски четирибой
Петък, 3 Септември 2010

A+

A-

   
Все още министър Трайчо, Румен и Богдан в тракийски четирибой
Тракийка тренира волейбол на пясък
Китайска мъдрост гласи: „Умният човек може смело да поправи своите грешки, глупавият не смее дори да признае своите недостатъци. Орелът може да кълве отровната змия, враната не смее дори да обиди змийчето”.
Китайците са мъдър народ. Българите – не. Ние сме търпелив, което вече е синоним на глупав.

Търчилъжльовците Румен Петков и Богдан Николов ни скачат по главите вече няколко години с абсурдните си теории за строеж на писта за Формула 1. Ние ги слушаме, забавляваме се и ползваме лакърдиите им като мезе за ракията по икиндия. С което ги поощряваме по вреден за нацията начин. Очевидно е, че двамата Остапбендеровци искат да захлебят покрай богати, но наивни инвеститори. За целта упорито наричат безумните си брътвежи "проект". Хвала на колегите от в. „Сега”, които разкриха безпрецедентната дори за нашата страна глупотевина, предизвикала международен скандал. Втори път хвала на „Сега”, който с екип, три пъти по-малък от „сериозните грандове”, вместо да се мазни и сервилничи на властта, се разрови в смърдящите на отходни води ламтежи на тарикатите Петков и Николов, към които с пълна газ се присъединиха министър Трайчо фон Трайков (така му викали някои колеги заради австрийската му връзка с ТВН) и арх. Петър Диков, главен архитект на столицата. Трупата успя да въвлече в нелепите си стремления дори Бойко Борисов, който онзи ден по бТВ се опита да ни убеждава колко хубаво ще е в Доброславци да бръмчат болиди. Вярно, без особен ентусиазъм, но все пак.

Трайчо фон Трайков пък по Нова тв се дразнеше на Вито Саръиванов, който се опитваше да го върне към реалностите в тази обрулена държава. Не, Трайчо бе набрал скорост и апелираше да имаме големи мечти, за да ни споходят и големи инвестиции. Толкова се беше разпалил, че по едно време заприлича досущ на ония агитатори след Девети септември, които рекламирали под път и над път съветската власт и колхозите...

В крайна сметка всичко си дойде на мястото. Набедената за инвеститор в проекта фирма Emirates Associated Business Group (ЕАBG) обяви, че няма никакво намерение да влага пари в подобно начинание и е толкова разочарована от изопачаването на информацията от страна на българските власти, че няма да инвестира изобщо в България.

От „Сега” направили запитване до въпросната фирма и получили "безпрецедентно остър отговор", в който изпълнителният директор Раид Абу Худра заявява, че фирмата никога не се е сблъсквала с подобен непрофесионализъм (в някои страни след подобна оценка министри налапват пищова) и ще направи необходимото да предупреди партньорите си да не инвестират в България.

"EABG бе поканена чрез посредник от офиса на министър-председателя да обсъдим възможността за участие в проекта за "Формула 1".

Оставяме настрана вопиющото невежество и неуважение, проявено от българска страна, наричайки фирмата държавна и представяйки ръководителя й за шейх, какъвто той не е. Боляринът Трайчо фон Трайков (що пък да не е болярин, щом други са "шейхове" и "принцове") дори обяви, че е „подписал споразмение за икономическо сътрудничество с шейха на Абу Даби Мохамед Абдул Жалил ал Блюки”. Изречение, съизмеримо единствено с написаното от Илф и Петров: „Остап сънуваше вулкана Фуджияма, началника на обединение "Маслодобив" и Тарас Булба да продава картички с изгледи от Днепрострой.” Крайно време е Трайчо да се събуди.

Последните му изяви само затвърдиха мнението, че лети на вълшебно килимче и не поглежда надолу, за да не му се завие свят, а и сигурно му се гади от турболенцията и недотам омайната родна гледка. А Трайчо е по възвишените неща. Той е българският вариант на приказката за Маруф обущаря, който от беден човек стигнал до везир, а когато султана умрял – седнал на трона. Така и фон Трайков тръгва от нищото, мина през ЕВН и накрая стана министър. Но като знаем, че Трайчо е по мащабните мечти, може в бъдеще да очакваме... Макар че едва ли, защото и султана ни е с голеееми мечти.
 
За Румен Петков и Богдан Николов думите са безсилни. Вече е невъзможно да бъдат коментирани. Не и с литературни форми.

И ако премиерът Борисов няма власт да напъди от общественото полезрение двамата плевенски комбинатори, то може да спести на държавата бъдещи унижения като я отърве от министър Трайков. И това вече не е въпрос на желание, компромис или втори шанс, а на държавност.

Севт ІІІ,
Тракийски цар

P.S.
По мое време също имаше инициативни хора. Едни наши тракийчета от Сторгозия веднъж дойдоха в двореца и клечаха три дни пред крепостните стени, докато не склоних да ги приема. „Царю, - започнаха те направо. Ти си най-великият, богоизбраният, ти си самият Бог, даже повече от Бог!” Прекъснах ги да карат по същество, макар встъпителните им думи да ми се сториха справедливи и правдиви. „Имаме проект, който ще затъмни славата на Атина с нейните олимпийски игри и на Рим с гладиаторските битки. Ще направим тук такава гранде олимпиада, че боговете ще ахнат.” „И по какви спортове, момчета, защото траките не сме известни като големи атлети. Патриотично ще е в някои дисциплини да извоюваме златните медали”, - държавнически вметнах аз. „Царю, за всичко сме помислили. Ще въведем в олимпийската програма няколко нови спорта, по които никой не може да ни бие. Вече сме създали съответни федерации, намерили сме и спонсори, от няколко халифата са обещали...” „Добре, добре, кажете спортовете, че имам и друга царска работа”, подканих ги стратегически аз. „Надлъгване, надпръдване, пикаене във фонтан и надпиване. Тракийски четирибой!”. Останах без дъх. Какви таланти е раждала, ражда и досега, тракийската земя юнашка! Същата нощ сънувах как награждавам олимпийски шампиони в някаква нова многофункционална зала, фанфари свиреха, флагове се издигаха, а народът викаше „Слава, слава” и ме носеше на ръце... Чуден сън беше.
Така и нищо не стана с олимпиадата, защото нямахме толкова злато, пък и спонсорите се изпокриха, но по-важното бе, че в нацията имаше дух, стремление и големи мечти. В това отношение много големи народи могат да ни завидят.

прочетете още...

КОМЕНТАРИ

търсене

нов коментар

Смешко Петък, 3 Септември 2010, 14:47:01
Ха, ха, ха, много забавна статия. Не само Трайчо трябва да се ходи като министър, но и Борисов трябва да си посипе главата с пепел, защото гафа е огромен.
учуден Петък, 3 Септември 2010, 14:48:32
Само луд човек може да се хване на въдицата на Румен Петков и Богдан Николов. Николов беше замесен в трафик на крадени коли, Борисов не ги ли знае тези неща?! Непростимо е.
Петък, 3 Септември 2010, 15:23:57
Абе братя българе, още ли се хващате на номенклатурните заблуждаващи мероприятия? Какво значение има дали ще е писта, космодрум или друго нещо? Важно е шум да се вдига, да е гъста пушилката, да има и няколко народни любимци, които да псуваме от обич и ето готово, а по-добре ли ще бъде да питаме как се живее със 100-200 лв пенсия, ако вообще можем да се доберем до пенсия с тази управия или да се чудум с доходите, които крадливата върхушка ни подхвърля как да оцеляваме, а? Друго си е, писти-мисти, хванати- пуснати, живота си върви и едни пълнят гуши, а будалите се тревожат за халифите. Я дайте да зарежем емирствата, пък да попитаме нашите пишман управници - докога така бе, пишман айдуци, докога серсемии на наш гръб, стига ни баламосвахте, ей и ние все някога ще прогледнем. Дай Боже, по-скоро!
pepa Петък, 3 Септември 2010, 15:26:02
bravo za statiyata. . . . pocnete da rabotite sas istinski fakti i intervyta na myasto. . .
новинар Петък, 3 Септември 2010, 16:22:39
Чудя се какъв прякор ще приляга на Трайчо Трайков. Може би Трайчо Балалайков. Румен си има Пикаещия във фонтани. Богдан Николов открай време си е лъжец-първенец и крадец-първенец. Бойко пък след като игра тенис с Борис Бекер си помисли, че ще кара и болид с асовете от Формула 1. Може, ама друг път. . .
мъни Петък, 3 Септември 2010, 16:24:52
Браво, Севте, в добра форма си! То си беше ясно какво ще стане, но чак такова осиране. Мани, мани - мъни, мъни.
XXXXL Петък, 3 Септември 2010, 16:55:43
Тракийски четирибой! Уникално хрумване, много яко. Всичките ни политици са четирибойци.
Замислил се Петък, 3 Септември 2010, 19:55:07
Абе това с пистата ясно че е кьорфишек! Ама каква ли измама покриха зад тази пушилка и пукотевица?
MIMO MIMOV Петък, 3 Септември 2010, 21:17:48
Brei, chudno neshto e toia bulgarski narod. Mamiat go, lujat go, kradat go ot celi 21 godini i zavaliata toi vse-oshte turpi, takiva tupaci kato R. Petkov i toia B. Nikolov da mu serat na fizionomiata. Emi taka shte bude i zanapred, dokato ne se nadigne i im stroshi kratunite na tia banditi, nachelo i sus BB. Toi spored men e nai-golemiat bandit, zashtoto dosega nikoi ot negovite bivshi "priateli-mafioti" ne e podveden pod kakvato i da e otgovornost. Taka shte e i ne se znae do koga.
До Р. Петк. /изгубено по пощата/ Петък, 3 Септември 2010, 21:51:33
"Е. . . . си майката, Петков! Е. . . си майката ти казвам! Ти тъп милиционер си и с тебе спирам да приказвам!" /по Пеньо Пенев/
изумен Петък, 3 Септември 2010, 23:41:59
За мен тази новина е доста тъжна, изобщо не предполагах, че в този проект е замесен РП. Доста компроментирала се личност. Иначе идеята е хубава. БГ има нужда от такива проекти, важно е за рекламата на страната. Да не си мислите, че малко Монако е било нещо особено, но подобни рекламни клипове като формула 1 го извеждат от иначе не много цветущото му положение. Това е била невероятната идея на принц Рение. Той прави от нищо нещо и то за по малко от 40 години. Така, че идеята не е никак лоша, но реализацията. Ако бях на мястото на Борисов също нямаше да пренебрегна подобно нещо, но пък като идва от РП. Ако има възможност това да стане ще е много добре. Символите са важни в днешния свят, а рекламата е всичко. Статията е пиперлива, но журналистът определено няма много българско самосъзнание или никаква представа колко важен е пиарът в днешни дни. Не одобрявам факта, че подценява България и я праща в трета глуха като страна недостойна за подобно нещо. От друга страна явно недооценява факта, ч
Събота, 4 Септември 2010, 01:28:23
Трайчо Формулата даде удобен повод на ББ за смяна.
Off Събота, 4 Септември 2010, 09:48:25
Въпрос до ББ-то: "Тр. Тр. " заради името ли го назначи министър? Писмата ти до "демократа" Путин, може да пренася и секретарка със 200 пъти по-малка заплата.
Дарла Събота, 4 Септември 2010, 10:05:58
Я направо да си направим КОСМОДРУМ, че да кацат летящите чинии там, и в частност на Ахмед Доган дето сигурно вече си е купил най-скъпата. Пък за сонсор ще Ви докарам извънземни като Дарт Вейдър. Какъв живот ще настане тогава, а. Ама от друга страна поне министрите-балони се пукат един след друг и това е ДОБРЕ,
Българин Събота, 4 Септември 2010, 12:45:38
А бе Бойко, какво още трябва да направи тъпия Трайчо, та да го смениш? Или ти е натрапен от електическата мафия и не смееш да го бутнеш! Каквото е направил досега, както и да се е изказал, само глупости и тъпотии! И колкото по-дълго го търпиш и ти отиваш в казана с него! Хората искат смислени действия, промяна в енергетиката, спирането на кражбите там, които са грандиозни(питай Р. Овч. ), а този некадърник Фон Трайчо мига на парцали и прикрива мафиотите! Разкарай го час по-скоро ако си мъж на място!
трайчо трайков Събота, 4 Септември 2010, 13:57:20
„Бъдете по-търпеливи и толерантни с хората, не налагайте непременно своето мнение. . . “ (из поредния тъп български сайт) кво ли пък остава да имате смелост да кълвете отровната змия. . . особено когато ви трови. тя на това разчита.
иван Събота, 4 Септември 2010, 15:17:11
От РП може да се очаква всичко, но той май беше от опозицията. А ГЕРБ щеше да разследва престъпленията на БСП. Затова и гласувах за тях. А какво се оказва-по предложение на човек, свален от поста министър от собствената си партия, в едно от министерствата, които отговарят за икономическата стабилност на страната не знаят С КОГО, ЗА КАКВО преговарят. Жалка картинка!КАК ЕКИПА на министерството се е подготвял за преговорите, след като не знае с кого преговаря?Другият вариант е нарочно да се хвърля прах в очите на българите с лъжливи информации, но как ли са се почуствали бизнесмените , обвивени, че се правят на шейха. Все едно , някой в чужбина да се прави на Бойко Борисов и да подписва договори от негово име. Май във всички държави е наказуемо някой да се прави на държавен служител без да е такъв, и вероятно колкото е по-висок ранга, толкова е по-голямо наказанието.
възхитен от идеята Събота, 4 Септември 2010, 20:15:01
Винаги се намира тема, която да отклони вниманието ни от големите проблеми.
loko Събота, 4 Септември 2010, 22:35:06
kakva kakafonia polovinata balgari sa za zatvora
aspent Събота, 4 Септември 2010, 23:47:17
Как може бе, този Румен Петков това малкумно мекотело така да се гаври с и без това линеещата ни държава. Докато такива хора са в управляващото мнозинство нищо добро не ни чака. Да не забравяме и неговия адаш Р. Овч. боклуци мръсни загробихте ни пред света бе.
100F Неделя, 5 Септември 2010, 07:38:26
4eta i se 4udia niama li da se sluchi neshto hubavo v nashata BULGARIA. omrazna mi - ne biaha den, mesec, godina. komunistite ujkim si otidoha doidoha bashibozucite. ednite ni okradoha che sam s 171 leva pensia a segashnite poturcheni opravnici barem da ni iskolqt che hich da ni nqma kato sme narod ot p. . . i zaspali
petko napetov Неделя, 5 Септември 2010, 09:44:30
Да си роден в малко петричко селце, да си срал в кенеф на двора до 18 годишна възраст , да си тъп като гъз, но нагъл - явно това е успешната формула за да станеш министър на икономиката и енергетиката а дори и на туризма. Ако ББ не го разкара час по -скоро тоя смешник мнгого ще си пати от тъпотията му!
12 Неделя, 5 Септември 2010, 11:20:54
уважаеми ВЪЗМУТЕНИ форумци-тези 'политици'са една част от вас-Чалгарийската действителност!Нито ви ги докараха от Америка, нито от Того!всичко ви е 'сбъркано', не само чипа. . .
Емил Димитров Неделя, 5 Септември 2010, 16:21:36
Както и като един наивник казвам: Когато стане пистата за Формула 1, пак ще чета такива коментари. Чета. И си записвам. Както съм си записал коментарите за Димитър Бербатов. Той продължава да играе в Англия. За Манчестър Юнайтед. Вече не играе за България. Няма да дразни коментиращите. Аз също на играя за България. Не искам да дразня коментиращите. Само отбелязвам - Богдан Николов си е точно Богдан Николов, а вие? А, да виждам, нали чета!
до 12 Понеделник, 6 Септември 2010, 08:30:02
копеленце мръсно, къде се криеш и бълваш отрова? Ти не си никакъв българин ни си от тия ни от ония! Що мърсиш форума бе копелдак, кой знае къде миеш чинии или разкарваш пица! Нищо удовлетворението наше е, че и тма където си не си си на мястото! Търсиш нещо но не знаеш как да го намериш за това а ще гниеш в ябана! Ти въобще нямаш чип нашия ако и да е объркан си го имаме!
една поправка към мъдростта Понеделник, 6 Септември 2010, 15:51:27
Глупавият няма как да открие недостатъците си -нали е глупав -това означава по-нисък потенциал за учене, относно мисленето -то е конкретно-образно и не може да мисли абстрактно за сложни неща, причинно-следствени вериги, системи, механизми, организми, кръгове и цикли в развитието, паметта на глупавия- е само механична, липсва му аналитична памет за интелект и развитие, относно професия -може само елементарни неща -копаене, лесни занаяти, но не и сложни интелектуално-физически професии -как ще работи дори физическа работа без знания по физика, химия, реакции, имат акалкулия- не могат да планират бюджет дори едро, а винаги причиняват загуби на другите и себе си до отчаяние на всички, но търпелив не е синоним на глупав, защото в случая става дума за законово обусловено експлоатиране с цел създаване условия за живот и размножаване на соцшално-слаби, които не работят, а злоупотребяват безгранично с останалите, освен разясняване са нужни и закони, които спазват правата , здравето , живота и нуждите на всеки индиви
едно пояснение Понеделник, 6 Септември 2010, 16:09:41
Освен някакво популярно схващане за глупав и глупост, по-настящем отнасящи се до измамен, окраден от недосегаеми от закона, то в истинския научен смисъл глупостта на индивид може да е вродена с различна степен олигофрения, придобита -вследствие заболявания и травми на ЦНС, някои лечими, други като деменцията -частична или тотална -не се лекува задоволително, има и умствена изостаналост поради лишаване от образование и реализация , лишаване от развитие -имаме много с университетско образование, на които държавата не осигурява реализация и развитие, като сега всичко почти приоритизира развититето на ромите, и на асоциалните индивиди , при които освен 15 вида нарушения , които се проявявват от детство до края на живота има и намален потенциал за учене и затова се съчетава това нарушение с неграмотност, или дупки в принципите и знанията, алогия +жестокост и престъпления спрямо другите за задъволяване собствените нужди без задръжки . . . . и т. н.
Анкета Какво бихте взели със себе си, ако ви застигне бедствие?
Времето
Фиксингът       12 Февруари, 2012

ГЛАСЪТ НА ЖАБАТА

НОВИНИ

ИНТЕРВЮ

КУЛТУРА

ФОТО ТЕМА

  • Рене Магрит

  • Хуан Миро

  • Джорджо де Кирико