РЕКЛАМА

Условия и цени за публикуване на реклама във www.frognews.bg научи повече »

Три, четири: Всички обичаме Емел Етем!

12 Февруари, 2008

|

7 Коментари

|

2565

Три, четири: Всички обичаме Емел Етем!
- Ало, тел. 112 ли е? - Да, с какво можем да ви бъдем полезни? - Емел Етем е избягала от чужбина и се е върнала в България... Има такъв виц. Не е смешка, а истина, казват някои в чата.
Други споделят, че от Етем им става страшно и тъжно. От деца знаели, че когато някой направи беля, издъни се или го хванат, че лъже - бива наказан: хем той да осъзнае простъпката си, хем за пример на останалите. Днес тази възпитателна традиция е забравена. Каквото и да направи Етем, властта все повече я харесва. Доган дори я харесва именно заради това. Румен Петков, казват, я харесва и заради нещо друго. Злобни слухове, но народът точно такива обича. Защото очевидно е лош народ.

Вчера министър Етем даде пресконференция. Пред журналисти тя обясни, че няма никаква вина за задействаната наказателна процедура от Брюксел срещу България заради нереализирания проект за тел. 112. Даде и весели примерчета как хора се обадили на телефона за бедствия и аварии да кажат, че чакал е избягал от Зоологическата градина. Мъж пък се оплакал от жена си. Ама наистина е много смешно. Репортерите се смяха заедно с Етем, както си му е редът и каквито са били указанията. Шефката на бюрото на Европейската комисия в София Зинаида Златанова наблюдваше сценката с едва прикрит потрес. Вероятно така се е чувствал френският философ Анри Бергсон сред студенти, които не разбирали как реалността може да бъде уловена чрез интуиция. Бергсон не издържал и възкликнал: „Какво отсъствие и на интуиция, и на интелект".

За по-голяма убедителност на Етем пригласяше някакъв чиновник, титулован с длъжността "началник на тел. 112". Човечецът страшно напомняше папагал "Жако", повтарящ реплики на своя господар пред неособено желани гости... Въобще Емел Етем бе във върхова форма, както обикновено и наричаше нещата с истинските им имена - който не слушка, ще му дърпаме ушите. Посланието бе правилно схванато, тъй като неудобни въпроси така и не последваха. За подобно поведение цитираният вече по-горе Бергсон е казал: „Може да не симпатизираме интелектуално, или по-точно духовно, на нищо друго, но със сигурност симпатизираме на себе си". Излиза, че явлението "Емел Етем" е било познато и преди, а ние си мислехме, че няма как, защото чак така... Казах ли ви, че Бергсон е лауреат на Нобелова награда? Ако беше жив, можеше да получи и орден "Стара планина" - защо не... Всъщност едва ли, ако беше дал пример за теорията си с Етем.

Преди време във Frognews.bg бе публикуван анализ, засягащ елементи на поведенческия модел на Етем. Текстът бе озаглавен „The best of Emel Etem: Има не само природни бедствия! Или защо e важен мензисът". В него ставаше дума за това как г-жа Емел Етем ни наби канчетата, че сме излизали по време на снеговалежите и така сме се подложили на опасностите на зимата. Навеяните и заледени пътища, селищата без ток и вода, загиналите от измръзване хора били жертви на съдбата, карма един вид. Тя, Етем, макар и по телефона от луксозния си хотел в странство, успявала да ръководи борбата със стихията. Някакви завистливи човечета обаче се опитвали да я оскърбят с намеци, че не е за този пост. За този е, дори за други два, в ДПС и правителството, но в момента те са заети.

Чрез случката с тел. 112 и Емел Етем се опитвам да докажа твърдението на Фройд, че: "Колкото и силен да е интересът към един проблем, това не е достатъчно, ако не знаеш път за неговото решаване". В случая Етем има интерес, дори много голям, тъй като става дума за милони евро, но й се изплъзва решаването на казуса. На всичкото отгоре Европейската комисия не подхожда с разбиране към личните усилия на госпожата, а все иска и иска този телефон да заработи. Сякаш й нямат доверие на Етем, което е доста обидно. Пък и нали си имат свои 112, какво са се вторачили в нашия.

Затова предлагам:

На 14 февруари всички българи да изпратим гумено сърце или цвете на Емел Етем в знак на обич и признателност; бТВ да организира ново шоу „Великолепната тройка" (да не се бърка с шведска или руска), в което да пеят лидерите на тройната коалиция, а Етем да е Ани Салич; Всички ходжи, православни свещеници, равини, арменски и други попове да се молят за нейното здраве, а биографията на Етем да се изучава в училище. Защото съществуването на Христос е още спорно, а съществуването на Етем - не. Дори е много осезателно; Да грабнем всички джиесемите и да заизпращаме SMS-и по 1,20 лв. единия, без ДДС, за изграждане на тел. 112; Ники Кънчев да преименува играта "Стани богат" на "Емел Етем", която ни разказа играта и стана богата без да отговори на нито един въпрос;

Пет простички неща, с които може да зарадваме един човек в навечерието на Св. Валентин и 8 март. Не е прав Волтер, че "Няма крайна наслада, нито крайни мъки, които да траят цял живот: върховното добро и върховното зло са химери". Взирайки се в делата и живота на министъра на държавната политика за бедствия и аварии, разбираме, че и философ от неговата величина е допускал фалове. Като един умен човек обаче, той очевидно е осъзнал грешката си, защото в края на дните си, когато го попитали, какво е по-страшно от това да си напълно неизвестен, той отвърнал: да си бил известен...

Евгени Радулов

КОМЕНТАРИ

Captcha

Samocelno, 12/02/2008 - 15:53
Vsichko hubavo, no mnogo obshto. I mnogo chujdi misli, citati. . . Imeto Etem moje da se zameni s vsiako drugo, vse taia.
Иво от Бургас, 12/02/2008 - 17:19
Статията е хубава. Аз също бях потресен от подлезурството на българските журналисти. Ха-ха. Хората имали проблеми някакви. Ама и тя си има проблеми. Как ли се чувства , когато любимият Руменчо и се оригва в леглото на пияно. Горкото кадънче, дали да не звънне на 112 ?!?
Петърчо, 12/02/2008 - 18:09
Емел Етем преживява нов възродителен процес и вече се казва Хептен Крадем. Много е кадърна по този предмет. И ученолюбива, уч енолюбива. С Руменчо от Коиловци, Плевенско, решават задачки само със събиране и умножение. Много ги обичкат. Сергейчо да изважда, щото е млад, зелен и загубен.
гост, 12/02/2008 - 20:38
Така ще е докато такива като тая ханъма нашия народ продължава да търпи! Нейното безочливо високомерие, нахалство, безпардонност, простотия, прехвърлят всякакви граници. От нас зависи дали ще ги оставим за още един мандат, както се канят!
гост, 12/02/2008 - 23:14
Ще дойде време и нея ще я шибат манафите
НАБЛЮДАТЕЛ, 15/02/2008 - 13:04
НЕ СЕ БЯХ СЕТИЛ ЗА СТРАХОТНО ТОЧНОТО ПРЕИМЕНУВАНЕ НА ХАНЪМАТА - ДА СТАНЕ 'ХЕПТЕН КРАДЕМ'!!!!А ПЪК ЩО СЕ ОТНАСЯ ДО ПОДЛИЗУРСТВОТО НА МЕДИИТЕ (ЧЕЛНО МЯСТО ИМАТ бТВ, НОВА ТЕЛЕВИЗИЯ, КАНАЛ 1 И 7 ДНИ)НИ СЕ ПОВДИГА! СТИГАМЕ ДО ТАМ ДА ПРЕВКЛЮЧВАМЕ ТЕЛЕВИЗОРИТЕ САМО НА ЧУЖДЕСТРАННИТЕ КАНАЛИ.
откривател, 19/02/2008 - 14:32
най-после и българите да достигнат до истината: да превключват на чуждестранни телевизионни канали! малко късно, но по-добре късно, отколкото никога!

РЕКЛАМА

. София

+9°

+24°

.

лек полъх

. Бургас

+10°

+24°

.

лек полъх

. Варна

+10°

+24°

.

лек полъх

. Пловдив

+10°

+25°

.

лек полъх

. Ст. Загора

+10°

+23°

.

лек полъх

. Русе

+10°

+26°

.

лек полъх

. Париж

+12°

+19°

.

лек полъх

. Лондон

+9°

+17°

.

лек полъх

ФИКСИНГЪТ 27 Май, 2012

EUR 1.95583
USD 1.53748
CHF 1.62823
GBP 2.43202
CAD 1.51158
AUD 1.51862
  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ

РЕКЛАМА