РЕКЛАМА

Условия и цени за публикуване на реклама във www.frognews.bg научи повече »

Бомби, кланета и ужас в сирийския град Хомс

8 Февруари, 2012

|

19 Коментари

|

2585

Бомби, кланета и ужас в сирийския град Хомс
Милиционери, верни на сирийския президент Башар ал Асад, застреляха най-малко 20 души, когато щурмуваха домовете на три невъоръжени семейства в Хомс, съобщи Сирийският център за наблюдение на човешките права, цитиран от Ройтерс.


"Те нахлуха в три къщи тази нощ и застреляха петчленно семейство - бащата, майката и трите им деца, седемчленно семейство в друга къща и осем в трета", заяви Рами Абдел Рахман.

Осемнайсет недоносени бебета починаха днес в болница в сирийската провинция Хомс след спирания на електричеството, предаде ДПА, като цитира източник от сирийската опозиция.

Бебетата са били в инкубатори в болницата "Ал Уалид" в района Ал Уар, близо до Баба Амр", уточнява източникът пред ДПА.

Най-малко 47 цивилни бяха убити при бомбардировки на силите на сирийския режим срещу размирния град Хомс през нощта и рано тази сутрин, предадоха световните агенции, като цитираха Сирийския център за наблюдение на човешките права.

 

Очакваме броят на жертвите да нарасне, защото много хора са все още затрупани под развалините, заяви пред Франс прес ръководителят на базирания във Великобритания Сирийски център за наблюдение на човешките права Рами Абдел Рахман.

"От сутринта бомбардировките са изключително интензивни, използват се ракети и минометни снаряди", заяви представител на организацията в Хомс, който се свързал по сателитен телефон с кореспондента на АФП в Бейрут. Според него бомбардировките, явно целящи да подготвят терена за сухопътна офанзива, са насочени главно срещу квартал Баба Амр, където някои райони са изцяло изравнени със земята.

Въоръжените сили "разрушиха цялата инфраструктура, бомбардираха резервоарите с вода и електрическите стълбове", заяви активистът, според когото 40 процента от сградите в този квартал са засегнати.

 

По думите на местен жител в Хомс има правителствени танкове, които навлизат в града и скоро ще влязат в жилищните райони. Продължава артилерийският обстрел. Жителят на Хомс обясни, че поради проблемите с комуникациите е трудно да се очертае пълна картина на случващото се.

 

Артилерийският обстрел на Хомс започна на 4 февруари и оттогава не е преставал. По приблизителна оценка за четири дни за убити около 350 души. 

Освен Хомс на обстрел е подложен и град Забадани, на 30 км от Дамаск. През последните два дни в града са били убити 10 души.

 

В Сирия почти година продължават антиправителствените протести. Всеки ден оттам идват съобщения за убити хора. По данни на ООН жертвите са над 5 000 души. 

КОМЕНТАРИ

Captcha

Бърдоквата, 08/02/2012 - 14:48
Много на едро ги карате жертвите, господа. Някак си не ми се вярва да сте ги броили и да сте ги видели с очите си. затова бъдете малко по-критични към циганските приказки от разни опозиционери в кавички.
Hi-Hi, 08/02/2012 - 15:01
Добре, че милиционер вече е мръсна дума. Иначе убийците щяха да са полицаи. . .
Социалист, 08/02/2012 - 15:07
Другарят Башар Асад е най-справедливият държавен лидер в Близкият изток! Всички тези инсинуации за жертви и убийства са дело на западната пропаганда, целяща да завладее и последната крепост на социализма в арабският свят! След Ирак и Либия сега е ред на свободна социалистическа Сирия да попадне под игото на САЩ и НАТО! Не е тайна, че НАТО и ЦРУ наливат огромни средства финансирайки ислямистките терористи и Ал Кайда за да всяват хаос и размирици! Четете руски вестници, господа с промити мозъци от западната пропаганда! Добре, че Кремъл е гаранция за мира и свободата по света и няма да позволи американският империализъм да пороби и свободният сирийски народ!!!!
Българин, 08/02/2012 - 15:15
Когато Русия тропне с юмрук американците се насират от страх :) Те могат и да тежкареят на някакви афганистанци ама никога не могат и да сънуват да стигнат моща на руската армия и оръжие! Затова нека си траят щото да не ядат пак шамарите :)))
13, 08/02/2012 - 15:55
Ало, ОГНЯНЧО КИР СТЕФАНАКИ, съвсем се оля да цитираш западни и източни "правозащитници"Мисля че крайно време беше да се ликвидират в буквалният смисъл на това понятие, тъй наречените сирийски и арабски мирни граждани които избиват представители на една официална власт в държавата Сирия. А ти леке Огнянчо Стефанов какво щеше да списуваш ако мирни граждани с оръжие в ръка атакуваха дворците на твоя любим Бойко Борисов, а плазмодийче такова?И как твоите нови, след СССР, покровители на Запад щяха да реагират на подобни попълзновения срещу тях, а ?
, 08/02/2012 - 17:30
ЕБАТИ ПОДИВЕЛИТЕ КОМУНЕТА ! МАРШ ПОД ЮРГАНИТЕ ДА СИ ИГРАЕТЕ С ПИШКИТЕ , ЧИКИДЖИИ СКАПАНИ !!
Илич Главинчев, 08/02/2012 - 18:31
Горе глъвътъ Другари!! Другаря Асад показа, как един път взета с кръв ВЛАСТ НЕ СЕ ДАВА!!!! НЕ СЕ ДАВА!!!! НЕ СЕ ДАВА!!!! НЕ СЕ ДАВА!!!!
, 08/02/2012 - 20:02
Кърваво е озаптяването в прехода от милиция къмто заптиета .
, 08/02/2012 - 20:22
Има имало и продължава полицейското насилие в България .
митака-котака, 08/02/2012 - 22:25
Какво очаквате от поредният комунист, и то арабски!!И пак голям приятел на путин. . сволач гнусна!!!
митака-котака, 08/02/2012 - 22:39
До рубладжията "българин"! Кое по-точно прави русия "велика"?? Страшно качественните руски таратайки??!! Невероятно хубавите им телевизори. . !!?? Може би най-новото им поколение мобилни телефони. . . !!!?? Страхотните им IPOD устройства. . ??! Великолепните им и икономични климатици може би. . ??!!! Да не би да са залели пазара с нова генерация микровълнови печки, хладилници, прахосмукачки на световно ниво. . . !! НЕ!!НИЩО ТАКОВА!!!Марш тогава в землянките !!!! И преди това да върнете заграбените от съветската окупационна армия архиви на Третото Българско Царство, че доста български изобретения през годините се писаха "съветски". . !!!
Осама Бин Ладен, 09/02/2012 - 04:28
митака-котака, изчезвай чифутска курво !
Осама Бин Ладен, 09/02/2012 - 04:31
Всички скапани чифутски лайна с промити мозъци да ходят да си играят с Айфон, Айпод или Айсиктир и да се омитат !
, 09/02/2012 - 10:18
Социалисте, руска комунистическа подлого, да не си мислиш, че някой ще ти повярва във века на комуникациите?Достатъчно видеоклипове и Гугъл, показват зверствата в Сирия. Новините, относно Сирия вървят отдавна по медсиите, но не и в БГ, където все още комунистите държат властта. Руснаците и китайците имат пряка вина, за жертвите в Сирия, манипулаторе. Не ги интересуват жертвите, а политическите им интереси и продажбата на оръжие. Разкарай се, провокатор!
До Българин, 09/02/2012 - 10:22
Българино, ти си толкова българин, колкото аз съм от Тамбукту, прибирай се в землянката!
, 09/02/2012 - 10:38
Колкото повече араби и мюсюлмани се самоизбият, толкова по-добре за целия останал свят. Така, че давайте в Сирия по-експедитивно!
, 09/02/2012 - 10:45
Сирийците изгаряха показно руските знамена по улиците и организираха шествия с молба за помощ пред западните посолства, сирийски войници дезертират, при кървавите събития, казвайки, че Асад е заповядал да се стреля по всичко живо, което мърда. Войниците, който са стреляли във въздуха, за да не убиват сънародниците си, са застрелвани от офицерите им и т. н. В Сирия е ад.
georgi, 09/02/2012 - 10:47
Явно това е идеалът за демокрация и на Русия и Китай.
до Четвъртък, 9 Февруари 2012,, 09/02/2012 - 10:50
В Сирия не живеят само араби и мюсулмани, живеят християни и други. Не оправдавай Асад.

РЕКЛАМА

. София

+9°

+24°

.

лек полъх

. Бургас

+10°

+24°

.

лек полъх

. Варна

+10°

+24°

.

лек полъх

. Пловдив

+10°

+25°

.

лек полъх

. Ст. Загора

+10°

+23°

.

лек полъх

. Русе

+10°

+26°

.

лек полъх

. Париж

+12°

+19°

.

лек полъх

. Лондон

+9°

+17°

.

лек полъх

ФИКСИНГЪТ 27 Май, 2012

EUR 1.95583
USD 1.53748
CHF 1.62823
GBP 2.43202
CAD 1.51158
AUD 1.51862
  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ

РЕКЛАМА