РЕКЛАМА

Условия и цени за публикуване на реклама във www.frognews.bg научи повече »

ПОСЛЕДНО ПУБЛИКУВАНИ

Низкопоклонници в Рим

30

|

3679

26.05.2012 - 11:00Низкопоклонници в Рим Странно е ежегодното хойкане до Рим на български делегации всяка година на 24 май и то да се покланят на папата. Няма да коментирам състава на тези “делегации” /но факт е, че вътре освен спортни галфони и откровени мутри, попадат и агенти на ДС, но явно сегашният папа не е гнуслив към ···» Ако в света живееха само 100 души (интересна ...

3

|

3783

24.05.2012 - 08:58Ако в света живееха само 100 души (интересна характеристика на световното население) Неотдавна населението в света мина границата от 7 милиарда. Какво представлява днешното човечество? Понякога опростеното представяне дава по-ясна, нагледна представа за същността и тенденциите. Образователният сайт 100 people: World Portrait дава такава представа, публикувайки статистическите данни ···» Майор Деянов + Стойнев – Станишев = Първанов

13

|

6890

16.05.2012 - 11:46Майор Деянов + Стойнев – Станишев = Първанов Подли номера, задкулисни интриги, открити обиди и брутални атаки бележат битката за лидерския пост в БСП. Обикновените социалисти немеят пред жестоката баталия, разиграваща се пред очите им. След сто години партията е на прага на разпада. ···»

Таймс: Последен шанс – после им спрете парите

10 Април, 2008

|

7 Коментари

|

2548

Таймс: Последен шанс – после им спрете парите
Какво да я правим България? Преди повече от година тази държава стана член на ЕС, въпреки че не успя да реформира съдебната си система и да противодейства на организираната престъпност. Оттогава стана по-зле.

Бронвен Мадокс, Таймс

Ако работиш нещо престижно в България, със сигурност ще те убият. Например писането на книги за българската мафия (Георги Стоев, убит в понеделник в централна част на София). Шеф на фирма, която ремонтира български атомни централи (Борислав Георгиев, убит в неделя пред дома си в София). Шеф на футболен клуб (15 са били убити през последните 13 години, включително и три от един и същ клуб за 2 години). Почти всички с влиятелни позиции имат пари и съответно са свързани с организираната престъпност или са се обявили против нея, като по този начин стават потенциални жертви. 
От Брюксел отправят убийствена критика. На 28-ми март тази година президентът на Европейската комисия Хосе Барозу пристигна в София, за да порицае правителството за неговата неефективност. Въпреки че се опитаха да му отвлекат вниманието, награждавайки го с орден “Стара Планина”, той заяви на домакините си: “Честно казано, не можем вече само да повтаряме, че нещо трябва да се направи.” Въпреки безбройните обещания нито един висшестоящ служител не е обвинен в корупция и вземане на подкупи и нито един заподозрян не е осъден.
И какво да се прави? Приемайки България и Румъния, ЕС се лиши от основното си средство да ги подтикне към реформа. Румънската парализа не е дотам смъртоносна за нейния елит и не е толкова голям проблем. ЕК може да се опита да засрами България, както и прави чрез докладите си. Може да реши, че съдебните решения, взети в България няма да се признават на територията на ЕС. За жалост това може да има обратен ефект, предвид че ще изолираме институцията, която най-много искаме да подобрим. Другият вариант е да се спре финансирането (на стойност 6.5 милиарда евро между 2007 г. и 2013 г.) поради опасения, че парите няма да бъдат усвоени по предназначение. Този ход не е напълно в съответствие с европейските закони защото парите са за развитие на земеделието, а най-големите нарушения не са в тази област. Но може да се направи.
Дилемата възникна поради факта, че ЕС не постави достатъчно строги изисквания пред новите страни-членки. Погрешно прецени, че самото членство би било адекватен стимул за осъществяване на реформа. На никоя бъдеща страна-членка няма да й се размине толкова лесно, колкото на България и Румъния.
От друга страна, би било опасно да отблъснем страни като България. Русия ухажва България и я убеди да участва в сделка за строителство на петролопровод. С това България автоматично става зависима от Русия. В същото време старите соц.-кадри в правителството убеждават българите да разчитат на Москва, а не на ненадеждния Брюксел. 
Следователно трябва да им се даде последен шанс преди да прибегнем до най-строги санкции. По-конкретно, да се настоява за адекватна реформа на Министерството на вътрешните работи, както направи премиерът Сергей Станишев. Това може да разклати крехката тройна коалиция, но какво от това? Ако и това не даде резултат, то тогава Барозу, който вече изчерпа потенциала на словесните атаки, трябва да каже на България, че не става за член на ЕС. Другите страни-членки не могат да я изхвърлят от съюза, но могат поне да спрат финансирането. България неправилно предполага, че то е безусловно.

КОМЕНТАРИ

Captcha

ПЕТЪР, 10/04/2008 - 14:46
МОЛЯ ТЕ , КРАЛИЦЕ ЕВРОПА, НЕ НИ ОСТАВЯЙТЕ В РЪЦЕТЕ НА РУСКИТЕ ТАТАРИ, НАЧЕЛО С ЦАРЬ ПУТИН-САЛТАН-АВРАМ-ТОВА ЩЕ Е НАШАТА ГИБЕЛ--ПОМОГНЕТЕ НИ СРЕЩУ RUSSIAN ASIAN DEPARTMENT !!!!!!!
СВ . ПЕТЪР, 10/04/2008 - 15:40
PLEASE, EUROPE, HELP BULGARIA AGAINST RUSSIAN ASIAN-HASAR DEPARTMENT- WE'VE ALREADY PAID FOR THE 'LIBERATION' IN 1878 WITH 30 TON GOLD-2/3 IN CASH, 10 000 000 GOLDEN LEVA AT THAT TIME !! BUT THEY ARE STILL SLAVES , AND THEIR GRAND- FATHERS SPOKE QUITE A GOOD FRENCH !
Борислав, 10/04/2008 - 16:32
Когато ни приемаха в ЕО добре съзнавахме че не сме готови, че ни липсват необходимите демократични традиции, нямаме нито гражданско общество, нито стабилна средна класа които са фундамента на една демокрация. Затворихме се в черупките си и оставихме властта на едни псевдо-социалисти с престъпни наклонности. Не принудихме в първите години на прехода да се приемат лустрационни закони. Така наречената опозиция се оплете в същите криминални практики и днес за обикновените хора няма организация която да изведе нови лидери и да обедини хората като ги изведе на масов протест. Власт която е корумпирана на Балканите се сваля само с дълъг и масов протест на улицата. Ние много се гордеем с мирния преход, но това се оказа нашето проклятие, защото ни направи себични страхливци. Девиза на бай Тошо да се снижим докато отмине бурята е философията на самотния българин и това днес ни струва много скъпо. Всички държави които са далеч пред нас проляха и кръв в най-новата си история колкото и жестоко да изглежда-По
ANALYST, 10/04/2008 - 17:42
С ВЛИЗАНЕТО В ЕС СЕ НАДЯВАХМЕ, ЧЕ ЩЕ ИМАМЕ КОЙ НАЙ-МАЛКОТО ДА БАЛАНСИРА НАТИСКА КОЙТО ОКАЗВА ВЪРХУ НАС ПУТИНОВАТА ШАЙКА В РУСИЯ (ТАМ ДЪРЖАВАТА И РУСКАТА МАФИЯ СА БРАТСКИ ПРЕГЪРНАТИ)! РАЗБЕРЕТЕ, ЧЕ ДИПЛОМАТИЧЕСКИЯТ ЕЗИК НЕ СЕ РАЗБИРА ПРАВИЛНО ОТ КОМУНИСТИТЕ И ТЯХНИТЕ МУТАНТИ! ЕВРОПА ИМА НУЖДА ОТ ЕДНА ДЕМОКРАТИЧНА БЪЛГАРИЯ. ЗАТОВА В РАЗГОВОР С ПРАВИТЕЛСТВОТО НА Т. Н. 'ТРОЙНА КОАЛИЦИЯ' (ПО-ПРАВИЛНО Е ДА СЕ НАРЕЧЕ ТРИПАРТИЙНА ШАЙКА) ГОВОРЕТЕ В ПРАВ ТЕКСТ И ТВЪРДО!!!
V PRAV TEKST, 10/04/2008 - 20:11
ANALYST, TI OBRATEN LI SI?. V USTATA TI ZVUTCHI SAMO TVARDOTO I ANALNOTO???
s, 10/04/2008 - 23:21
napravo si e**lo maikata
АЗ, 15/04/2008 - 03:29
ТОЗИ НИКОЙ, С ПОДПИС 'V PRAV', СИГУРНО Е ГЕЙ, НО В ПРИРОДАТА НЯМА ПРАЗНО, ДРУГ ОПРАВЯ ЖЕНА МУ, А МРЪСОТИЯТА В УСТАТА МУ САМ ДА СИ Я ГЪЛТА , НАЛИ ТАКА БЕ, ЗЪБЛЬО ?ЧЕРВЕН ЗАДНИК. . . . . . . .

РЕКЛАМА

. София

+9°

+24°

.

лек полъх

. Бургас

+10°

+24°

.

лек полъх

. Варна

+10°

+24°

.

лек полъх

. Пловдив

+10°

+25°

.

лек полъх

. Ст. Загора

+10°

+23°

.

лек полъх

. Русе

+10°

+26°

.

лек полъх

. Париж

+12°

+19°

.

лек полъх

. Лондон

+9°

+17°

.

лек полъх

ФИКСИНГЪТ 27 Май, 2012

EUR 1.95583
USD 1.53748
CHF 1.62823
GBP 2.43202
CAD 1.51158
AUD 1.51862
  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ

РЕКЛАМА