РЕКЛАМА

Условия и цени за публикуване на реклама във www.frognews.bg научи повече »

ПОСЛЕДНО ПУБЛИКУВАНИ

След земетръсите и дъждовете, проблем и в АЕЦ ...

1

|

81

27.05.2012 - 19:14След земетръсите и дъждовете, проблем и в АЕЦ - Козлодуй Не спират проблемите за страната ни през последните дни. Шести блок на АЕЦ “Козлодуй” бе изключен от електроенергийната система на страната. Миналата вечер 1000-мегаватовият блок е бил изваден след автоматично сработване на една от защитите на турбогенератора. Това е станало заради възникнал ···» Баневи няма повече да дерат кожи на къмпинг ...

37

|

3847

27.05.2012 - 12:45Баневи няма повече да дерат кожи на къмпинг „Веселие” Край на ерата Баневи на къмпинг "Веселие". "Изи Шоп" ЕАД е новият наемател на созополският къмпинг, съобщиха от МРРБ. Решението на министерството е от 23 май, след като спечелилата на първия тур фирма софийската "Екомедия" ООД се отказа. ···» Касим Дал при Ердоган в Турция, Доган - в ...

28

|

3225

27.05.2012 - 12:21Касим Дал при Ердоган в Турция, Доган - в Бояна Касим Дал е специален гост на 4-тия конгрес на управляващата партия в Турция. Бившата „дясна ръка" на Ахмед Доган – Касим Дал, се намира в Истанбул по покана на турския премиер Реджеп Тайип Ердоган, съобщи депутатът Корман Исмаилов. Новината бе разпространена от сайта rodopi24.blogspot.com. ···»

Софиянски: Сараят не се различава от всеки друг строителен обект

27 Юни, 2008

|

14 Коментари

|

2531

Софиянски: Сараят не се различава от всеки друг строителен обект
„Този строеж не се отличава по статут от нито един друг строеж”, заяви екскметът на столицата Стефан Софиянски пред Frognews.bg по повод избухналия скандал около т. нар. Сарай на Доган в Бояна.

Софиянски, който в момента е депутат от БНС, поясни, че кметството не може и не е редно да се меси в частни имоти. „Все пак сме демократична държава", отбеляза той. Бившият градоначалник каза още, че ако има нещо нередно или незаконно при някой строителен обект, надзор и налагане на санкции осъществява Районната инспекция по строителен контрол, която е държавен орган. Тези правомощия са били отнети на кметството. При по-големи нарушения контролът се осъществява от Държавната инспекция по строителството. Тези контрони органи би трябвало да сезират и прокуратурата, ако се налага.

Но що се отнася до четиризваздния хотел в Бояна, неговото изграждане по нищо не се е различавало от останалите стотици строежи в район „Витоша", пък и в целия град София.

На въпрос дали в качеството си на столичен кмет Софиянски е знаел за тази постройка, той отговори: „Все пак не се строят Халите или банята, за да ги гледат всички. Не са обществени сгради, това си е частно строителство, все пак трябва да знаем, че сме във века на частната собственост".

saray.jpgБившият кмет разясни още, че има установен ред и изисквания при подаването на документи за разрешително за строеж и ако те са спазени, няма причина да се отказва. Обектът си е вървял като много други и „нито го е знаел някой, че е на Доган, ако е негов". „Не го различавайте от жилищния блок на всеки един предприемач", посъветва Софиянски. Той отново повтори, че Районната държавна инспекция по строителен контрол следи дали не се строи по-високо или по-широко от разрешеното, тя е тази, която контролира строителството и тази, която санкционира.

Припомняме, че преди две седмици депутатите от ДСБ поискаха антикорупционната комисия в парламента да провери законността и собствеността на пет имота, които лидерът на ДПС Ахмед Доган ползва като свои. Сред тях е и хотелът в Бояна и прилежащата му площ, известен като Сараят на Доган.

Преди десетина дни пък столичният кмет Бойко Борисов се закани да събори барбекюто в двора, ако е незаконно. Той съобщи още, че е сезирал Дирекцията за национален строителен контрол и прокуратурата за т. нар. сарай. Борисов показа снимки и поясни, че става въпрос за надградена в етажи сграда. Общината била установила, че всички данъци за сградата са платени, а също и че няколко пъти е сменяна собствеността й. В общината не били представени книжа за съществуваща двуетажна сграда, към която има пристройка и надстройка. Нямало документи и за  изградените две КПП-та, масивна ограда, барбекю и оранжерия с бетонен фундамент. Кметът каза, че според закона до преди 2 години е трябвало да бъдат подадени декларации за изясняване на възможността по узаконяването на тези обекти, но такива документи не били подадени.

В интервю за Frognews.bg бившият кмет на район "Витоша" инж.Йордан Йорданов каза, че разрешителните за строеж на територията на столицата се издавали от главния архитект на София - в случая Стоян Янев. Районните кметаве нямали такива права и често дори не знаели какво се строи в техния район, тъй като Столична община не била длъжна по закон да ги уведомява. Контролът върху въпросното строителство пък се осъществявал от инспектората, който също бил към Столична община.

Frognews.bg

КОМЕНТАРИ

Captcha

Бургасман, 27/06/2008 - 20:05
Софиянеца пак се опитва хлъзгаво да се измъкне. Което си е истина, истина си е. По негово време Доган, това злокобно същество на българския преход, е построил шибан сарай на негова територия. Те сега ще го изкарат че всичко е законно, но ние, нормалните българи, знаем, че най-малкото парите за построяването му са незаконни. То затова си е сменял собственика безброй пъти. Така се заличават следите, а отговорността се размива. Най-шибаното в цялата история е че за пореден път се убеждаваме в несмислието на българската прокуратура, комисията Кушлев и всякакви там измислени контролни органи. А като цяло, държавата ни, управлявана от синовете на червените сатрапи, се оказа излишна за редовите българи и крайно необходима за криминалните интереси на бандитите и тарикатите в България.
pepa, 27/06/2008 - 23:38
az na Cofiqncki my xarecvam camo-ycmibkata - mnogo e 4aroven ne cte li zabelqzali 4e camo da ce ycmixne -vci4ko iz4ezva
mira, 28/06/2008 - 08:10
dejurnata pepa otnovo e mnogo kompetentna i GRAMOTNA. interesno mi e samo , dali othakva po BNT ili po BTV, da i go kajat, ta da spre mediinite si izqvi
, 28/06/2008 - 08:10
'Въпреки всичко, се напъваме да изглеждаме демократична държава', това е трябвало да каже Софиянски! Разбира се, че всички строежи си приличат и по статут, и по архитектура, защото архитектите им са със същия закостенял комунистически статут. Бойко се канеше да се бори/събори нещо, но то се оказа само едно. . . барбекю!
някой, 28/06/2008 - 09:06
На Софиянски мястото е в затвора, а не да се изказва по медиите.
Alex, 28/06/2008 - 13:30
Тоя Софиянски как не го е срам Турското векере Нямаше наяждане този покрай Софийските имоти ББ ще ви оправи всички спокойно Мекерета такива имате 1 година да крадете възползвайте се гадове такива
pepa do mira, 28/06/2008 - 14:09
kak 6te 6pre6 ti mene ve4no tarce6ta ndo6tezimoto nepovtorimoto mene ti kak 6te 6pre6-Bagrqna ne tarcq izqvi a vi karam da ci dvizite moza4ite za6toto cledctvie komynizma -ca mytirali. . . .
, 28/06/2008 - 15:30
Пепооооооооооо, отврат! Марш оттук! Моля модератора да я клъцне! Много досадно същество уфффффффффффф
АНТИпепа, 28/06/2008 - 16:06
Ааа, и неграмотна колкото си сискаш, освен че не улучва клавишите!
pepa, 28/06/2008 - 16:17
xaide po4vaite kakvo 4akate-po labolatoren pat e dokazano 4e genite ni mytirali-obqcnete mi i mi kazete kak da go ocporq-kato e nay4no dokazano 4e nie Balgarite cme -myta4ii- cledctvie robctvoto i komynizma
ВиК, 29/06/2008 - 09:38
За построяването на обекта от тогавашния шеф на ВиК Добрич бяха откраднати около 10млн. лева. Той обаче явно подари по-малка сума от очакваната и беше уволнен. Има заведени над 5 дела, а вече има две присъди - една условна от 6 месеца и една ефективна от 4 години. Да е жив и здрав да си ги излежи всичките.
До Пепа, 01/07/2008 - 06:54
Пепо, пропускам само твоите коментари. Трябва да се мъча специално да ги дешифрирам и после разбирам. Като ти видя неграмотното име, просто минавам на следващия.
До Пепа, 01/07/2008 - 06:55
LELE ей сега се зачетох в предния ти коментар. . . Ама не се казва, нито пише 'Лаболатория', а ЛабоРРРРатория. Леле, неграмотна и нещастна измет. Днес поне те научих на нещо!
, 14/04/2009 - 16:00
Я ГО МАХНЕТЕ ТОЗ КРАДЕЦ БЕ

РЕКЛАМА

. София

+9°

+24°

.

лек полъх

. Бургас

+10°

+24°

.

лек полъх

. Варна

+10°

+24°

.

лек полъх

. Пловдив

+10°

+25°

.

лек полъх

. Ст. Загора

+10°

+23°

.

лек полъх

. Русе

+10°

+26°

.

лек полъх

. Париж

+12°

+19°

.

лек полъх

. Лондон

+9°

+17°

.

лек полъх

ФИКСИНГЪТ 27 Май, 2012

EUR 1.95583
USD 1.53748
CHF 1.62823
GBP 2.43202
CAD 1.51158
AUD 1.51862
  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

  • Винсент Ван Гог

СОЦИАЛНИ МРЕЖИ

РЕКЛАМА