119
|21456
15
|1605
8
|1275
12
|1387
21 Септември, 2008
|7 Коментари
|2535

Резултатите са от започналото национално допитване на синдиката сред своите членове.
Досега в него са се включили около 74 хил. работници и членове на КНСБ, заяви зам.-председателят на синдиката Валентин Никифоров по време на семинар в Александруполис. "За" национални протести са гласували над 40 хил. българи, като с най-активна подкрепа за тази форма били работници от Велико Търново, Сливен и Силистра.
В национална едночасова предупредителна стачка биха се включили около 23% от анкетираните, а в национална ефективна еднодневна стачка - над 22%, като най-голяма готовност за това показват жителите на Ямбол, Сливен и Плевен.
За регионални протести се обявяват над 17 на сто от анкетираните. Тази форма се одобрява най-вече в Сливен, Шумен и Кърджали.
Браншовите протести получават подкрепа в 25 на сто от анкетираните. За ефективна стачка по браншове настояват преди всичко служителите от транспорта.
Основен мотив за протестната готовност на българите е липсата на увеличение на заплатите в държавните и общински предприятия заради ограничаващата ги наредба и увеличената данъчна тежест върху социалните плащания. Като цяло хората са недоволни от заплатите и живота, който те им осигуряват.
Повечето работници подкрепят предложените от КНСБ социални мерки като извънредно увеличаване на бюджетните заплати от 1 октомври 2009 г, увеличаване на гарантирания минимален доход до 100 лева и достигане до средна работна заплата от 800 лева за реалния сектор от 1 януари.
Допитването ще продължи до 23 септември, когато Координационния съвет на КНСБ ще вземе решение за протестни или стачни действия срещу правителството.
0
|2553
София
лек полъх
Бургас
лек полъх
Варна
лек полъх
Пловдив
лек полъх
Ст. Загора
лек полъх
Русе
лек полъх
Париж
лек полъх
Лондон
лек полъх
Винсент Ван Гог
Винсент Ван Гог
Винсент Ван Гог
Винсент Ван Гог
Винсент Ван Гог