0| 3832 |25.03.2017 НОВИНИ

158-ият в света отстрани Гришо от турнира в Маями

.
Най-добрият български тенисист - Григор Димитров, изненадващо отпадна още във втория кръг на турнира от сериите ”Мастърс 1000” в Маями. Първата ни ракета загуби от 158-ия в световната ранглиста Гидо Пея (Аржентина) с 0:2 сета (3:6, 6:7 /4/).

Първият сет започна с размяна на по един продължителен гейм. Впоследствие мачът беше прекъснат временно заради лек дъжд. Двадесет минути по-късно играта беше подновена, а Гришо почти веднага стигна до възможност за пробив, която пропиля. Димитров не бе на обичайното си ниво в четвъртия гейм и буквално го подари на своя съперник. Последваха пробив на 0 за Гришо, но и ново отпускане, което в крайна сметка му коства сета. Пея затвори откриващата част с 6:3.

Вторият сет беше равностоен. Григор обаче на два пъти се добра до шанс да пробие своя съперник и да изравни резултата при сетовете. Първо той имаше сетбол при 5:4 и авантаж, а след това и при 6:5 и отново авантаж. Димитров не се възползва от тези възможности... Впоследствие аржентинският му съперник стигна до тайбрек, който спечели с 6:4.

До днес двамата се бяха сблъсквали само веднъж - през 2015 г. на турнира във Вашингтон. Тогава Гришо се наложи с 2:0 сета (7:6, 6:4).
Съперникът на Гришо - фен на "Юнайтед" и ФедерерГидо Пея е бивш номер 39 в световната ранглиста.