17| 6224 |11.10.2013 НОВИНИ

Арменци поругаха Ванга и ни взеха мача

.
Обидният транспарант Източник: news.am
Армения победи България с 2:1 в световна квалификация в група „В“. След загубата нашите загубиха до голяма степен шансовете си за бараж. По-късно днес Дания играе с Италия. При успех на датчаните ще ни изместят от второто място. Следващият ни мач е на 15 октомври срещу Чехия на стадион „Васил Левски“.

България изигра геройски мач в арменския ад. Домакините продължиха да ни лазят по нервите. След като посрещнаха нашите на летището с димки, бомбички, псувни и викове „цигани“, феновете на домакините освиркаха силно родния химн, като извадиха голям плакат с лика на Баба Ванга. На него на английски и арменски пишеше: "Справедливостта ще бъде възстановена в Ереван, победата принадлежи на Армения!".

На плаката са изобразени петима арменски национали в стил „американски супергерои", докато долу вдясно са изрисувани двама безпомощни и отчаяни български футболисти.

Дори местните спортни агенции не пропуснаха да отбележат враждебното и неуважително поведение на феновете спрямо българските национали.

Германският главен съдия Феликс Брих показа два червени картона на България. В 45-ата минута немецът изгони Николай Бодуров, след което Йозбилиз реализира от пряк свободен удар. Светослав Дяков получи втори жълт и съответно червен картон в 63-ата минута.