0| 4497 |07.05.2016 НОВИНИ

Байерн отново е шампион на Германия

.
Байерн (Мюнхен) празнува с титлата за четвърта поредна година. ”Баварците” спечелиха с 2:1 гостуването си на Инголщат кръг преди края на сезона в Бундеслигата. Вторият в класирането Борусия Дортмунд загуби визитата си на Айнтрахт Франкфурт с 0:1

Титлата е под номер 26 в клубната витрина на Байерн. Тя обаче е по-специална, защото с нея бе поставен нов рекорд - за първи път в историята си "баварците" спечелиха Бундеслигата за четвърта поредна година. Така грандът от Мюнхен увеличи на цели 18 трофея преднината си пред големия съперник Борусия Дортмунд, който има 8 титли на страната.

Кръг преди края на първенството, Байерн е недостижим на върха в класирането с 8 точки пред "жълто-черните", които дори и да бяха спечелили срещу Айнтрахт Франкфурт, също нямаше да имат шансове за първата позиция, след като мюнхенският тим надигра Инголщат като гост с 2:1. И двата гола за успеха отбеляза Роберт Левандовски.

Полският нападател откри от дузпа в 15-ата минута, а в 32-ата удвои аванс на тима си. Хартман бе точен за Аугсбург в 42-ата минута също от дузпа. Титлата е трета поредна за Байерн под ръководството на Хосеп Гуардиола, който е спечелил общо шест трофея, откакто пое отбора през 2013 година.