10| 6642 |06.08.2012 НОВИНИ

България прегази Италия с 3:0

.
България победи Италия с 3:0 (32:30, 25:20, 25:19) гейма и така спечели своята група в олимпийския турнир по волейбол.

След инфарктен първи гейм, завършил 32:30, българите пречупиха италианците. Възпитаниците на Найден Найденов догонваха италианците през повечето време, но на 22-рата точка след ас на Виктор Йосифов, обърнахме ситуацията и отборът на Италия се превърна в догонващ.

Вторият гейм започна с няколко точки за италианците, но лъвовете бързо стопиха разликата. След няколко атаки на Цветан Соколов отборът ни поведе с 11:8, разлика, която обаче също беше неутрализирана бързо от италианците. Второто техническо прекъсване дойде при 5 точки преднина за нашите момчета. Успяхме да запазим разликата до края на гейма, който затворихме с 25:20.

Българите започнаха колебливо третия гейм и първото техническо прекъсване дойде при точка повече за отбора на Мауро Беруто. Мачът продължи да върви точка за точка, към средата на гейма обаче успяхме да вземем точката преднина в наша полза. В края на гейма момчетата поведоха убедително и така дойде победата с 25:19.

С тази четвърта победа българският национален отбор по волейбол е първи в групата. На четвъртфинала той ще играе с четвъртия от другата група на олимпийския турнир.