4| 5460 |25.10.2013 НОВИНИ

Баш Федерер би Бейби Федерер

.
Григор Димитров
Григор Димитров изпоти Роджър Федерер, но загуби и отпадна на 1/4-финалите, на турнира в Базел. Швейцарецът спечели с 6:3, 7:6(2) и се класира за 1/2-финалите на силния турнир, който се провежда в родния му град.

Българинът, който спечели своята първа титла в кариерата от турнир на АТР в Стокхолм преди седмица, преодоля Щепанек и Долгополов, за да стигне до битката с швейцарската легенда.

Винаги съм искал да играя срещу Федерер, той е най-великият, заяви Григор Димитров след победата си над  Долгополов. Григор Димитров отдавна е сравняван с Федерер, та дори си спечели прозвището Бейби Федерер, но досега двамата никога не сe бяха изправяли един срещу друг на корта в официален мач.

Григор тръгна добре и в първия гейм поведе с 40:0, а в последствие си спечели сервиса. Българинът поведе с 40:0 във втория гейм, позволи изравняване, а в крайна сметка не успя да пробие сервиса на швейцареца и се стигна до 1:1.

Григор поведе с 2:1, след като набързо взе сервирането си. Двамата си размениха по едно подаване и Григор поведе с 3:2, а Федерер, който е настоящ №6 в света изравни за 3:3. Седмият гейм, който почти винаги се оказва решителен в битките на корта, беше спечелен от швейцареца, а това беше и първият пробив в мача, но в неподходящ за българина момент.

Федерер взе подаването си за 5:3, а умореният Григор Димитров позволи нов пробив и загуба на първия сет с 3:6 за 35 минути.

Във втория сет двамата си взеха подаването за 1:1. Последва пробив на Григор, а след това си взе и подаването за 3:1. След това играта вървеше гейм за гейм, но при 5:4 в полза на Григор Федерер върна пробива и изравни за 5:5, след което си взе подаването, за да повече с 6:5. Григор Димитров си взе сервиса и се стигна до тайбрек. Швейцарецът, който е поставен под №3 в схемата, успя да го спечели с 7:2, а с това и срещата.