12| 5107 |20.09.2010 НОВИНИ

Бербатов изгря в мача на мачовете

.
Димитър Бербатов
Димитър Бербатов блестя най-ярко в най-големия мач на Острова - между “Манчестър Юнайтед” и “Ливърпул”.

Българинът заби първи си хеттрик в червено в историческо шоу между рекордьорите по титли в родината на футбола. “Юнайтед” потопи “Ливърпул” с 3:2 в драма с пулс 150, а главната роля бе на Берба, радва се вестник Труд. И каква роля - за “Оскар” в “Театъра на мечтите”, както е известен стадион “Олд Трафорд”. Димитър Бербатов изигра най-големия мач в кариерата си - пусна гилотината над славния “Ливърпул” в дерби №1 на Англия. Деветката заби хеттрик за “Манчестър Юнайтед” за 3:2 срещу вечния съперник. За първи път от 64 г. играч на “Юнайтед” пак вкарва 3 гола на “Ливърпул”.

Нападателят поведе при стрелците във Висшата лига с 6 попадения от 5 мача. “Скай Спортс” обяви българина за №1 в мача. “Берба си доказа цената”, писа в. “Гардиън”. “Шоуто на Бербатов”, добавя в. “Сън”. “Великолепен е!”, възкликна гордо сър Алекс Фъргюсън. Напусналият през март националния отбор нападател вкара за 1:0 две минути преди почивката в полувреме, което “Юнайтед” изцяло “ръководеше”. Берба се измъкна от прегръдката на Фернандо Торес след корнер и с глава прати топката в ъгъла.

Второ полувреме - същият баланс на терена, доминация на домакините.
И пак блясък от най-добрия футболист в най-свирепото дерби в Англия. Бербатов вкара гол, който трудно ще бъде изместен от първо място в класациите за най-красив на сезона. Деветката спря небрежно с коляно топката около точката за изпълнение на дузпа и с гениален удар през глава я прати в горния ъгъл на вратата!

После в иначе слабия и безопасен “Ливърпул” отнякъде се надигна духът, който прави този клуб велик. Гостите изригнаха, Торес бе съборен - дузпа. Капитанът Стивън Джерард намали в 64-ата мин. Шест по-късно - нов шок за “Юнайтед”. Джон О`Шей спря на границата на наказателното поле Торес с нарушение. Пряк свободен удар и пак Джерард - 2:2! Сценарий за Холивуд! Родната звезда на шоуто сложи глава за решителната сцена в края. В 84-тата минута Бербатов надскочи Джейми Карагър и прати топката във вратата, а стадионът - в екстаз. Черешката на тортата! Най-силният мач на българския ас за “червените дяволи” затвърждава отличния старт на сезона. Берба вече има 6 гола в първите 5 кръга и е № 1 във Висшата лига. Ден преди свирепия сблъсък с големия враг “Ливърпул” сайтът на клуба си пожела “полет от Берба”. И го получи! (Труд)