1| 3797 |18.09.2017 НОВИНИ

Бягането ”Витоша моята планина” IV събира елита на 24-и септември

.
Станалото вече традиционно планинско бягане ”Витоша моята планина” ще събере тази година на 24 септември елита ни в този бързо развиващ се спорт.

Организатори за четвърти поред път са "Витоша ски" АД и Сдружение "Маратон", а бягането е част от календара на "София - Европейска столица на спорта 2018". Наградният фонд на мабащната проява е от внушителните за такъв ранг състезания 6000 лв. Материалните награди за томболата сред участниците също са над 60 и са от спонсорите на атрактивната надпревара Fibank, Мтел, Salomon, EA7, "Oland", МаxSport и Tecnica. Право на участие имат всички физически и психически здрави хора, при спазване на маркировката и Закона за движение по пътищата. Към момента сред заявилите над 40 участници са водещите ни планински бегачи Шабан Мустафа и Милка Михайлова, а се очаква да стартира и легендата Кирил Николов-Дизела.

Програма - 24 септември:

8:15-9:15 ч. получаване на състезателните номера за 16 км на старта до Боянско ханче. Стартовите номера на непълнолетните участници ще се получават с придружаващ родител или настойник;

10:00 ч. старт 16 км, Боянско ханче. Координати 42°38’47.52″С   23°16’0.57″И;

11:00 – 11:30 ч. получаване на стартовите номера за 3 км на х. Алеко с придружаващ родител или настойник.

12:00 ч. старт 3 км, х.Алеко;

13:00ч. награждаване на призьорите на х.Алеко без изчакване на всички завършили.

Трасе 16км: Боянско ханче-Бялата вода-Златни мостове-х.Бор-Платото-Голи връх-х.Алеко. Рекорд на трасето: Мъже 01:16:33 – Пол Коеч, Жени 01:34:03 – Милица Мирчева.

Трасе 3км: х.Алеко-Платото-Голи връх-х.Алеко

Организаторите си запазват правото на промени по трасето при необходимост.

Маркировка: Полиетиленови ленти.

Контролно време: Контролен пост х. Бор приема до 13:00 ч. Финалът приема до 14:00 ч.

Подкрепителни пунктове: Дендрариум(6,2км, 1230 м Н.В), х.Бор(10.3км, 1500 м Н.В), снабдени с мюсли барове и вода, на финала + банани.

Класиране 16км: Индивидуално по реда на финиширане. В класирането за Мъже и Жени участват и останалите категории, разделени по пол.

Класиране 3км: До 3-то място, отделно за момчета и момичета.

Награди и томбола:

Награди за 16км: Медали за призьорите във възрастовите групи. Купи на победителите при Мъже и Жени. Томбола с над 60 предметни награди между завършилите. Материални и парични награди както следва:

3 място – 50 лв.

За нов рекорд на трасето ще има допълнителна материална награда от спонсорите.

Награди за 3км: Първите три момчета и момичета ще получат материални награди и медали, а всички успешнo финиширали – подарък.

Всички успешно завършили една от двете дистанции ще получат сувенирна тениска.

Финансови условия: Стартова такса за 16км – 5лв. за заявилите се и платили до 23:59ч. на 22.09.2017 г. Заплаща се с карта, онлайн, чрез банков превод, на касите на Easypay. Възможно е плащане в деня на старта – такса 10 лв. Участието на 3км е без такса.

Допълнителна информация: Организирано е извозване на багаж на участниците на 16 км от Боянско ханче до х. Алеко. Организиран е безплатен транспорт за участниците с Драгалевския лифт след финала срещу представен стартов номер (ще се допуска един придружител за участници на 3 км).

Всички участници са застраховани.

За контакт: 0882 111 703 Петър Панков, office@marathon.bg

Заявки за участие: Незаявилите се или неплатили стартова такса до 22.09.2017г. 23:59ч. могат да го направят на старта срещу такса от 10лв., но не по-късно от 9:15ч.