Давид Гета даде старт на Европейското, Франция би Румъния с 2:1

.
Давид Гета
80 000 фена на Франция и Румъния са на стадион Стад де Франс.

Стотици танцьори в пъстри костюми влязоха в ритъма на канкан. На стадиона е френският диджей и мизукален продуцент Давид Гета. Той заедно с шведската попзвезда Зара Ларсън представи своята „This One's For You“.

Над стадиона прелетя и ескадрила на френските ВВС, която обагри небето с цветовете на френския национален флаг. Това беше знак на терена да се появят футболистите на двата отбора за изпълнението на националните химни, с което беше даден и официалният старт на 15-ото европейско първенство.

Нападателят на Франция Оливие Жиру се разписа в 58-ата минута с глава, след като получи страхотно центриране от Дмитри Пайе и надскочи вратаря на Румъния Чиприан Татарушану.

Само 6 минути по-късно Евра събори Станку в наказателното поле и унгарският рефер Виктор Касай посочи бялата точка. Богдан Станку бе безкомпромисен и с техничен и добре насочен удар на остави шансове на Лорис - 1:1.

Дмитри Пайе в последната минута на редовното време спаси Франция. Така домакинът стана победител с резултат 2:1.