0| 5023 |29.03.2016 НОВИНИ

Думнахме Македония с 2:0 на "Филип II"

.
България победи Македония в Скопие. Резултатът за националния ни отбор по футбол откри Димитър Рангелов в 66-ата минута, а в 87-ата минута Тонев удвои, завършвайки великолепна атака с едно докосване.

При първия гол нашите организираха отлична атака, започнала от Терзиев, Страхил Попов центрира отдясно, Ивелин Попов с пета вдигна топката право към Рангелов, който с глава я прати неспасяемо в далечния ъгъл.

В 87-ата минута България поведе с 2:0 след попадение в стил "Барселона". Делев подаде към Попов, който с едно докосване изведе в коридор Чочев. Халфът на Палермо веднага пусна успоредно по земя към Александър Тонев, който вкара в празната врата - 2:0 за България.

Така след победата на Португалия и Роналдо българският национален отбор по футбол вдъхна надежда за добро представяне на идващите сменовни квалификации.

Футболистите "отмъстиха" по свой начин  и за изкривения македонски превод на романа на Димитър Талев "Железният светилтик".