15| 5982 |01.10.2020 НОВИНИ

Евробоецът ЦСКА нокаутира Базел и е в групите на Лига Европа! И Лудогорец напред!

.
Амейска радост след втория гол
След 10 години ЦСКА отново е в групите на Лига Европа. Червеният евробоец победи с 3:1 двойно по-скъпият отбор на швейцарския Базел. Герой на мача бе португалският халф на червените Тиаго, който заби два гола. Гол в последните минути на мача добави и Ахмед Ахмедов. Малко по-рано пък шампионът Лудогорец също влезе в групите след успех с 2:0 при визитата на Динамо Брест и така България ще има два представителя в групите на Лига Европа.

Събитията на стадион  „Санкт Якоб Парк” се разиграха през втората част на мача. В 53-ата минута Валентин Антов фаулира в наказателното поле Кабрал и реферът Кружляк посочи бялата точка. Зад застана нападателят, който не сгреши от бялата точка и Базел поведе.

В 72-ата минута. Тиаго Родригес с мощен удар с десния крак  препарира Джорджевич - 1:1.

.

В 88-ата минута Санкаре бе фаулиран пред наказателното поле на Базел. Тиаго Родригес отправи много силен удар към вратата на Николич, тя се отби в стената на швейцарците и влетя красиво във вратата на Базел - 1:2 за ЦСКА.

В продължението Ахмедов довърши домакините с трети гол.

Съдия: Иван Кружляк (Словакия)

Стадион: „Санкт Якоб Парк” (Базел, Швейцария)

Базел (4-4-2): Джордже Николич – Силван Видмер, Ерай Кьомер, Омар Алдерете, Андреа Падула – Валентин Щокер, Оргес Буняку, Фабиан Фрай, Алфимико Пулулу – Артур Кабрал, Рики ван Волфсвинкел

Треньор: Чириако Сфорца

ЦСКА (4-2-3-1): 1. Густаво Бусато – 28. Пламен Гълъбов , 26. Валентин Антов (к), 2. Юрген Матей, 18. Брадли Мазику – 3. Жеферсон (59' - 20. Тиаго Родригес), 21. Амос Юга – 30. Георги Йомов, 13. Юнус Санкаре , 14. Жул Кейта (59' - 7. Енрике Рафаел) – 22. Али Соу

резерви: 25. Димитър Евтимов, 8. Греъм Кери, 9. Томи Юрич, 10. Стефано Белтраме, 23. Ахмед Ахмедов

Треньор: Стамен Белчев