3| 5211 |29.05.2016 НОВИНИ

Гордост! Грациите ни с два златни медала

.
Ансамбълът на България по художествена гимнастика спечели два златни медали - на пет ленти и на обръч и бухалки. Това се случи на турнира от Световната купа по художествена гимнастика в София.

Възпитаничките на Ина Ананиева, в състав Михаела Маевска, Ренета Камберова, Цветелина Стоянова, Цветелина Найденова и Християна Тодорова, изиграха безупречно съчетанието си и получиха оценка от 18.550 точки. Грациите бяха аплодирани на крака от публиката в "Арена Армеец", предаде БТВ.

Българският ансамбъл взе сребро в многобоя вчера, а по-късно днес ще участва на финала на два обръча и три чифта бухалки.

Състезанието е последно за ансамбъла пред българска публика, защото момичетата ще прекратят кариерата си след олимпийските игри в Рио де Жанейро.

На второ място на финала на ленти е Русия с 18.300 точки, а третото място заеха Израел и Беларус, които получиха равни оценки от 18.150 точки.

Националният ансамбъл спечели още един златен медал и на обръчи и бухалки с оценка 18.550.  На второ място останаха представителките на Беларус с 18.350, а трети е Италия с 18.300.

Невяна Владинова спечели бронзов медал на лента на Световната купа по художествена гимнастика в София. Шампионката на България изигра много добре съчетанието си и получи 18.250 точки, което е най-високата оценка за нея в цялото състезание. Това е и първо отличие в кариерата на Владинова в Световната купа. Победителка стана рускинята Яна Кудрявцева с 18.900, а втора се нареди Йон-Джае Сон (Република Корея) с 18.450 точки.