0| 4565 |28.05.2017 НОВИНИ

Григор Димитров с първа победа на „Ролан Гарос“ от четири години

.
Григор Димитров започна участието си на Ролан Гарос по най-добрия възможен начин - категорична трисетова победа с 6:2, 6:3, 6:4 над Стефан Робер за по-малко от 2 часа игра.

Българинът изигра отличен мач на централния корт "Филип Шатрие", в който в нито един момент не позволи на съперника да си помисли за нещо повече от достойно поражение. Димитров играеше с настроение, демонстрирайки прекрасен тенис, а Робер нямаше нужната класа да му се противопостави.

Световният №13 впечатли и с голяма ефективност и концентрация във важните моменти. Доказателство затова бе фактът, че бе 100-процентов при възможностите си за пробив - 6 от 6.

По този начин Григор записа първа победа на Ролан Гарос от 2013 година насам. Тогава той достигна до най-доброто си постижение в Париж, трети кръг.

В последните си три участия пък отпадаше неизменно в първи кръг след поражения от Иво Карлович (2014), Джак Сок (2015) и Виктор Троицки (2016). Този път обаче ранно разочарование нямаше, а Димитров продължава във втори кръг, където негов съперник ще бъде победителят от мача между Томи Робредо и Даниел Евънс.

Мачът във френската столица започна с маратонски 9-минутен гейм, в който Димитров спаси 3 шанса за пробив. Този дебютен гейм се оказа много важен, защото след него българинът заигра много по-уверено и след два пробива стигна до успеха в сета. Втората част се разви по подобен начин. В третия гейм Григор отрази два шанса за пробив, след което на свой ред проби за 3:1, а след това още веднъж за 5:1. Робер все пак върна единия брейк, но в следващия си сервис гейм българинът затвори частта - 6:3.

Последният сет в мача стартира с много концентрирана и прецизна игра от ракетата на Гришо, довела до два пробива и 4:0. Това развитие обаче сякаш го поуспокои прекалено много и той зачести грешките в следващите няколко гейма. В същото време Робер заигра много агресивно и успя да вземе три последователни гейма. При 5:4 Григор сервираше за мача и въпреки че губеше с 0:30, спечели следващите четири разигравания за 6:4.