1| 3577 |28.08.2018 НОВИНИ

Гришо отпадна от Откритото първенство на САЩ

.
Григор Димитров
Най-добрият ни тенисист Григор Димитров отпадна в първия кръг на Откритото първенство на Съединените щати. Българинът загуби с 0:3 сета от швейцареца Стан Вавринка, съобщи БНТ.

Димитров имаше шанс да пробие подаването на съперника си още в първия гейм на мача, но опитният Вавринка издържа на напрежението. Швейцарецът, който участва на шампионата с покана на организаторите постепенно намери верния ритъм и след пробив в осмия гейм затвори първия сет с 6:3.

Втората част започна много лошо за Григор Димитров, който продължи да сервира слабо и позволи на съперника си да се откъсне с 4:0, което в крайна сметка означаваше и втори сет за Вавринка след 6:2. В началото на третата част 33-годишния шампион в Ню Йорк от 2016-а поиска медицинско прекъсване заради проблеми в кръста и българинът се възползва от това, повеждайки с 5:3 гейма.

И точно когато Григор сервираше за намаляване на изоставането си в сетовете, отново се видяха традиционните колебания, а това беше използвано от  Вавринка - резултатът? Върнат пробив, счупена ракета и срив у Григор, който не спечели нито един гейм повече - 7:5 за Вавринка и ново ранно отпадане в  турнир от шлема, след загубата от същия съперник на Уимбълдън през юли.