4| 4814 |18.02.2018 НОВИНИ

Гришо загуби тежко от Федерер на финала в Ротердам

.
Тежка загуба за най-добрият български тенисист Григор Димитров на финала на турнира в Ротердам. Първата ни ракета отстъпи на Роджър Федерер с 2:6, 2:6.

Така вече и седемте сблъсъка между двамата при професионалистите са завършвали с успех за Маестрото.

Днес първият сет започна равностойно, като Григор на няколко пъти вдигна публиката на крака с ефектни отигравания. Федерер обаче стигна до пробив в петия гейм, който затвърди. Димитров загуби подаването си и в седмия гейм и в крайна сметка швейцарският Маестро затвори частта при 6:2.

Димитров рухна във втория сет и веднага позволи на Федерер да го пробие. Маестрото продължи да доминира и стигна пробив и в петия гейм. Получи се повторение на резултата от първата част - 6:2 за швейцареца.