0| 5530 |28.09.2013 НОВИНИ

Италия ни спъна за финал Евро 2013

.
Източник: Булфото
За четвърти пореден път Италия се оказа непреодолимо препятствия за българския национален отбор по волейбол. На полуфинала на европейското първенство в Копенхаген „адзурите“ ни победиха с 3:1.

Волейболистите на България изиграха страхотен първи гейм на полуфинала на Евро 2013 срещу Италия, който се игра на „Паркен Щадион“, но отстъпиха в останалите 3 части и загубиха мача с 1:3 (25:18, 22:25, 15:25, 22:25). Така възпитаниците на Камило Плачи изпуснаха огромния си шанс да се класират за финала и да спорят за титлата, за която утре от 19 часа ще играят Русия и Италия.

Изключителни в защита, както и в атака през центъра, която се оказа голям проблем за българската отбрана. Ключова за успеха на тима на Мауро Баруто се оказа играта на Марио Бирарели, който ни затрудни не само при атаките си, но и с изпълнението на сервис.

България ще спори за бронзовите медали със Сърбия от 16 часа в Копенхаген и директно класиране за Мондиал 2014 в Полша.