1| 4012 |12.08.2018 НОВИНИ

Ливърпул тръгна шампионски след близо 30 години чакане

.
Шампионски стартира един от фаворитите в английското първенство Ливърпул. Последната титла за червените е през далечната 1990 г. Мърсисайдци се наложиха над Уест Хям с 4:0 и не дадоха шансове на ”чуковете” да организират опасни голови ситуации.

Мохамед Салах откри в 19-ата минута, а в 45-та Садио Мане удвои. В 53-та минута Мане направи резултата класически след подаване на Фирмино. Повторенията показаха, че Мане се е намирал в положение на засада, която остана немаркирана.

Победата на Ливърпул стана още по-категорична в 88-та минута. След центриране от ъглов удар, Робърт Снодграс игра с глава, топката намери Даниел Стъридж, който оформи крайния резултат.