3| 6627 |11.08.2012 НОВИНИ

Мексико стана олимпийски шампион по футбол

.
Мексико победи с 2:1 Бразилия на финала на олимпийския турнир по футбол и спечели титлата от Игрите в Лондон.

Срещата се игра на стадион „Уембли”. Голмайстор за "ацтеките" бе Орибе Пералта в 30-ата секунда и в 75-ата минута на двубоя. В 90-ата минута бразилците намалиха резултата за 1:2 с гол на Хълк.

Мача на живо изгледа и легендата на световния футбол Пеле. Бразилците са 6-кратни световни шампиони, но нямат олимпийска титла преди Олимпиадата през 2016 г., на която са домакини. За Мексико това е трета олимпийска титла.