1| 4267 |07.10.2017 НОВИНИ

Надал спъна Гришо по пътя към върха в Пекин

.
Григор Димитров
Григор Димитров отпадна на полуфиналите на турнира от сериите АТР 500 в Пекин, след като загуби от световния номер 1 Рафаел Надал с 3-6, 6-4, 1-6, съобщава gong.bg.

10-ата среща между двамата бе оспорвана и с размяна на преимуществото, но в решаващия сет Надал успя да стигне до успеха.

Двубоят започна равностойно, но испанецът първи стигна до пробив. Гришо имаше две възможности да го върне, но не успя да ги реализира и в крайна сметка Надал взе частта с 6-3.

Шампионът от US Open проби и в началото на втория сет, след което затвърди преднината си за 2-0. От този момент нататък обаче Димитров заигра много силно и постоянно натискаше сервиса на съперника си, като от резултат от 1-3 взе пет от следващите шест гейма, за да вкара мача в трети сет.

В решаващата част Надал започна безкомпромисно и постигна два поредни пробива, за да дръпне с 4-0. Григор не се отказа и потърси връщане в сета, но изпусна три поредни възможности за пробив в шестия гейм, като общата му статистика в мача за реализирани брейк точки бе 2/12.

В крайна сметка Рафа постигна още един пробив и затвори мача след 2 часа и 16 минути игра.