4| 6253 |29.05.2012 НОВИНИ

Пиронкова отнесе белгийка на Ролан Гарос

.
Цвети Пиронкова
Първата ни ракета при жените Цветана Пиронкова победи 35-ата в света Янина Викмайер с 3:6, 6:0, 6:3 и се класира за втория кръг на “Ролан Гарос”.

Пиронкова загуби първия сет с 3:6, след като позволи на Викмайер да пробие за 1:3. После двете тенисистки спечелиха подаванията си, а при 3:5 нашата на два пъти имаше брейк пойнт, но не успя да се възползва.

Във втория сет Пиронкова излезе на корта преобразена и не даде никакви шансове на Викмайер, попилявайки я с 6:0, с което изравни сетовете.

Третата част се забави заради лека контузия на Викмайер, а Цвети набързо поведе с 2:0 гейма. Последваха два поредни гейма за белгийката, но това не стресна Пиронкова. Българката спечели три поредни гейма и стигна до 5:2. Викмайер взе подаването си за 5:3, след което Цвети приключи двубоя в своя полза - 6:3 в третия сет.

Следващата съперничка на Пиронкова ще бъде миналогодишната финалистка и шампионка от 2010 година Франческа Скиавоне (Италия). Двубоят е в четвъртък.