0| 3683 |11.02.2017 НОВИНИ

Пиронкова стартира с победа в квалификациите в Катар

.
Цветана Пиронкова
Първата ракета на България Цветана Пиронкова започна по успешен начин участието си в квалификациите за силния турнир в Доха, Катар, след като победи американката Ваня Кинг с 6:3, 6:3, съобщи НТ.

В първата част Пиронкова, която е осма поставена в схемата, успя да пробие цели три пъти съперничката си, за да вземе сета. Вторият сет започна добре за Кинг, която дръпна с пробив и 3:1, но след това българката заигра много силно, за да вземе 5 поредни гейма и да затвори мача след час и 18 минути игра.

По този начин Пиронкова записа първа победа над американката, като до този момент имаше една загуба от нея. Във втория кръг на квалификациите пловдивчанката ще се изправи срещу рускинята Евгения Родина или французойката Океан Додин.