0| 4005 |09.08.2017 НОВИНИ

Роналдо вдигна Суперкупата на Европа

.
Реал Мадрид продължава да печели трофеи в убийствено темпо. След като испанският гранд триумфира последователно в световното клубно първенство, в Ла Лига и в Шампионската лига, сега вече във витрината е и Суперкупата на Европа.

Футболистите на Зинедин Зидан надвиха с 2:1 Манчестър Юнайтед на Жозе Моуриньо пред 34 000 зрители на стадион "Филип ІІ" в македонската столица Скопие.

Суперзвездата на Реал Кристиано Роналдо остана резерва, а мястото му в състава бе заето от Иско. В атака му партнираха Гарет Бейл и Карим Бензема. Юнайтед действаше в предни позиции с Ромелу Лукаку и Хенрих Мхитарян.

Играчите на Зидан категорично доминираха през първото полувреме и можеха да открият още в 16-ата минута, но ударът на Каземиро с глава срещна напречната греда. В 24-ата обаче бразилецът откри резултата след дълго подаване на Даниел Карвахал, при което останаха сериозни съмнения за засада, съобщава bTV.

Малко преди почивката Бензема можеше да отбележи втори гол, но Де Хеа се намеси решително.

Едва тогава Юнайтед погледна напред, като Лукаку не успя при добавка от чиста позиция. В 61-ата минута Бейл разтресе напречната греда с мощен шут. Секунди по-късно "червените дяволи" намалиха, като този път Лукаку не сгреши и вкара избитата от Навас топка.

В 81-ата минута Маркъс Рашфорд бе на косъм от изравнителен гол, но ударът му към левия ъгъл бе зрелищно избит с крак от Навас. Малко по-късно феновете в Скопие дочакаха големия миг - Роналдо влезе като резерва на Бензема. Португалецът бе аплодиран и от привържениците на Реал, и от тези на бившия си отбор Юнайтед.

В крайна сметка Реал вдигна четвъртата си Суперкупа на Европа и вече гледа към домашния еквивалент на отличието, което ще си оспорва с "Барселона".