0| 5192 |25.06.2018 НОВИНИ

Саудитска Арабия с първа победа на световното по футбол

.
Саудитска Арабия победи Египет с 2:1 в мач без значение, записвайки първите си три точки на световното първенство по футбол. Срещата обаче ще се запомни с историческото постижение на вратаря на ”фараоните” - 45-годишния Есам Ел Хадари, който се превърна в най-възрастния играч на световни финали.

Мачът бе равностоен, като и двата тима имаха своите възможности за победа. Египет влезе по-добре в срещата и поведе в 22-ата минута. В герой за африканците се превърна Мохамед Салах, който прехвърли елегантно вратаря на Саудитска Арабия и откри резултата - 1:0 за Египет, отбелязва БТВ.

Само няколко минути по-късно голмайсторът на "Ливърпул" отново се озова сам срещу стража, но този път прехвърлящият му удар мина покрай дясната греда. В 34-ата изстрел на Трезеге за малко не влезе за втори път във вратата на Саудитска Арабия.

В 41-ата минута вратарят на "фараоните" Ел Хадари, който стана най-възрасният играч в историята на световни първенства, спаси дузпа. В края на първото полувреме съдията отсъди втори 11-метров наказателен удар за персийския тим след намесата на VAR. Този път Ел Хадари нямаше какво да направи при изстрела на Ал Фараж и резултатът бе изравнен - 1:1. В добавеното време на мача Саудитска Арабия стигна до успеха след гол на Ал Даусари.