5| 7032 |08.09.2013 НОВИНИ

"Селтик парк" на крака на бенефиса на Стилиян Петров

.
В 16:00 часа българско време започна бенефисът на Стилиян Петров на стадион "Селтик Парк" в Глазгоу. Един срещу друг се изправят състав на Селтик и състав на Стилиян Петров.

В стартовия състав на отбора на Стилиян Петров са Димитър Бербатов, Мартин Петров и Мариан Христов.

Димитър Бербатов откри резултата още в 1-ата минута. В 10-ата минута съдията даде дузпа за Селтик. Зад топката любимецът на „зелено-бялата“ публика Хенрик Ларсон. Хенке се засили и не остави никакви шансове на вратаря за 1:1. В 16-ата минута Мариан Христов пусна пас към Мартин Петров вляво в наказателното поле. Врачанинът и бивш съотборник на Стилиян от ЦСКА и националния нямаше никакъв проблем да отбележи второто попадение за тима "Стилиян Петров XI".

Стадионът стана на крака в 19-а минута и аплодира големия българин. Около една минута всички футболисти и фенове по трибуните отдадоха уважение към Стилиян Петров. В 26-ата минута Хенрик Ларсон отново взриви трибуните с хубава атака и удар. Последва мощно нападение на Димитър Бербатов пред другата врата и триково изпълнение, завършило обаче без удар.

31 минута и 12 секунда - Стилиян Петров напусна терена. Последните 30 минути на големия футболист. На излизане публиката отново стана на крака и аплодира българина, който даде капитанската лента на Пол Ламбърт.