0| 3898 |04.11.2018 НОВИНИ

Сестри Стоеви шампионки в Германия

.
Българките Габриела и Стефани Стоеви спечелиха титлата на двойки на турнира по бадминтон в Саарбрюкен, Германия, който е от сериите Супер 100 и с награден фонд 75 000 долара.

Водачките в схемата победиха Ни Кетут Махаведи Истрани и Ризки Амелия Прадипта от Индонезия с 22:20, 15:21, 21:19 след 72 минути игра и записаха втори пореден успех срещу тези съпернички в рамките на 10 дни.

Деветите в света сестри започнаха уверено и на задължителната почивка водеха с 11:6 точки. Стоеви стигаха до два геймпойнта при 20:18, но азиатките ги отразиха. При третата обаче нямаше грешка и частта завърши след 20 минути игра.

В следващия гейм двойката от Индонезия изравни играта и при паузата резултатът беше 11:8 за тях. Истрани и Прадипта увеличиха аванса си и впоследствие изравниха резултата.

Българките започнаха с 0:4 решителната част, но се мобилизираха и изравниха за 4:4. Почивката дойде при преднина на Стоеви – 11:8. Сестрите продължиха да водят, стигнаха до мачпойнт и го осъществиха незабавно.