0| 6440 |27.06.2015 НОВИНИ

Сестри Стоеви златни в Баку, Русия на колене

.
Златните Габриела и Стефани!
България спечели злато на историческите първи Европейски игри в Баку! Сестрите Габриела и Стефани Стоеви успяха да победят на финала по бадминтон рускините Екатерина Болотова и Евгения Косецкая - 21:12, 23:21.

Стефани и Габриела Стоеви донесоха първия златен медал на България от Европейските игри в Баку. Българките победиха рускините Екатерина Болотова и Евгения Косетская с 2:0 гейма (21:12; 23:21). Нашенките показаха страхотна игра по време на целия турнир и спечелиха титлата без да загубят нито един гейм по време на цялата надпревара.

В първия гейм нашите момичета показаха отлична игра в защита и възпираха чудесно мощните атаки на рускините. На фона на почти безгрешната игра в отбрана и нападение на сестри Стоеви, съперничките направиха доста непредизвикани грешки и логично първата част дойде при разгромното 21:12 за българките.

Във втората част рускините подобриха започнаха да играят по-концентрирано и поведоха с 5:1. До средата на гейма съперничките запазиха преднината си, но в края на гейма сестри Стоеви успяха да обърнат развоя на мача. Така се стигна до 20:17 и три мачпойнта за нашите момичета. Рускините обаче успяха да вземат три поредни разигравания за 20:20. Все пак Габи и Стефани запазиха спокойствие и съумяха да спечелят частта с 23:21, а с което и титлата.