5| 5861 |12.12.2015 НОВИНИ

Скандал на "Герена" – прекратиха двубоя "Левски" - "Литекс"

.
"Левски" и "Литекс" затварят есенния дял на шампионата с голямото дерби помежду си на "Герена" от 20-ия кръг на А група. Мачът обаче бе прекратен при резултат 1:0 в полза на гостите, пише Gong.bg.

Главният мениджър Стойчо Стоилов извади отбора си, а причината е, че ловчанлии побесняха от дузпата, дадена срещу тях в продължението на мача, последвала изгонването на Рафаел Перес. Около пет минути имаше напрежение на терена, но в крайна сметка мачът не беше подновен.

Данило Асприля откри резултата в 20-тата минута, след като се възползва от детинска грешка на Йордан Милиев в защита и след като преодоля Йоргачевич, реализира на празна врата. Четири минути преди това Бьорн Йонсен беше изгонен за удар без топка срещу Мигел Бедоя. Точно преди почивката беше изгонен и Рафа Перес, който нокаутира пак Бедоя.

Двата тима имаха емоционална среща в Ловеч за Купата на България във вторник, в която домакините тогава победиха с 3:0 след продължения. В този мач обаче имаше доста спорни моменти и "сините" определено ще искат реванш.

Наставникът им Стойчо Стоев обаче има куп проблеми около състава. Наказани са основни играчи като Джереми де Ноойер и Живко Миланов, а с контузия е Божидар Краев. Колегата му Люпко Петрович няма толкова въпросителни и е пуснал доста по-боеспособен състав.