0| 4521 |29.03.2016 НОВИНИ

Страхотно! Гришо победи втория в света Анди Мъри!

.
Григор Димитров подчини световния Номер 2 Анди Мъри в мач от третия кръг на тенис-турнира в Маями. Сблъсъкът на Централния корт продължи 2 часа и 27 минути и завърши с победа за българина с 2:1 сета (6:7,6:4 и 6:3), съобщи gong.bg.

Това е 11-а победа на Гришо срещу съперник от топ 10 и първа след тази, с която отстрани Стан Вавринка в Мадрид през май 2015 г.

Това го класира за осминафиналите в турнира, за да срещне победителя от двойката Гаел Монфис – Пабло Куевас.

До този момент Григор и Мъри се бяха срещали на корта осем пъти. Гришо има две спечелени срещи, а британецът - шест. Димитров надделя над съперника си през 2014-а година. Тогава го победи последователно на полуфинала в Акапулко и на четвъртфинала в Умбълдън.