2| 6014 |26.05.2013 НОВИНИ

Страхотно шоу пред 11 000 в чест на Стилиян - Бербатов и Мартин "скриха топката" на Астън Вила

.
Легендите на България и Астън Вила Вила спретнаха великолепно шоу пред 11 000 зрители в благотворителния мач "Благодарим ти, Стан!" в София, който завърши при резултат 4:2 в полза на трикольорите.

Много големи футболисти на България уважиха поканата на Стилиян Петров за тази среща. Приходите от двубоя ще отидат за деца, болни от левкемия.

Христо Стоичков изведе "трикольорите" с капитанската лента, но в 10-ата минута на негово място се появи Мартин Петров.

Най-добрият роден играч в момента Димитър Бербатов също игра от първата минута и с два атрактивни гола - с пета и от воле, вдигна трибуните на крака. Отлично му партнираше Мартин Петров, който се отличи с попадение и няколко асистенции. Четвъртия гол за нашия тим вкара Петър Михтарски, а за Астън Вила на два пъти бе точен Мартин Карутърс.

В 17-та минута трикольорите можеха да открият резултата, когато Мартин Петров пусна по земя към Наско Сираков, но легендата на Левски нацели дясната греда. В 19-та минута мачът бе временно спрян, а над 11-те хиляди по трибуните започнаха да ръкопляскат и да скандират името на Стилиян Петров.

В 23-та минута България откри резултата. Димитър Бербатов овладя една топка в центъра на терена, пусна извеждащ пас към Мартин Петров, който хладнокръвно реализира, останал очи в очи със стража на Астън Вила Стефан Постма.

В 31-та минута Астън Вила организира добра атака отдясно, която завърши с пас на Лий Хендри към непокрития Мартин Карутърс, който от два метра изравни.

След почивката нашите легенди натиснаха съперника и в 51-та минута отново поведоха в резултата. Илиян Илиев подаде към Мартин Петров, който с едно докосване изведе Димитър Бербатов, а футболистът на Фулъм вдигна публиката на крака, след като вкара атрактивно с пета.

Ветераните на Астън Вила не се пердадоха и чрез втория гол на Карутърс изравниха за 2:2 в 70-та минута. Само минута по-късно Бербатов спря топката на гърди и след удар от воле вкара за 3:2 за България.

В 76-та минута Мартин Петров изведе Петър Михтарски сам срещу вратаря, и нападателят на трикольорите оформи крайното 4:2 за нашия тим.

БЪЛГАРИЯ - АСТЪН ВИЛА 4:2

1:0 Мартин Петров 23
1:1 Мартин Карутърс 31
2:1 Димитър Бербатов 51
2:2 Мартин Карутърс 70
3:2 Димитър Бербатов 71
4:2 Петър Михтарски 76