0| 3998 |19.05.2019 НОВИНИ

Три бронзови медала за Боряна Калейн на Европейското в Баку

.
Боряна Калейн Източник: БГНЕС
Боряна Калейн грабна третия си бронз от Европейското по художествена гимнастика в Баку. Българката направи отлична лента и с резултат от 19.750 спечели третото си отличие след това от отборното вчера и на топка преди около час.

Бронз Боряна спечели и на финала на топка от Европейското първенство по художествена гимнастика, което се провежда в Баку, Азербайджан, съобщава gong.bg.

Другата ни представителка във финала на топка Катрин Тасева завърши на 7-мо място след неточности в съчетанието си. Състезателката на „Левски” Илиана получи 19.500 точки.

Златото във финала на топка е за Арина Аверина с 22.850 точки, а среброто за Александра Солдатова с 22.050. И двете състезателки на руския национален отбор.

Малко по-рано се проведе финалът на обръч. Съвсем малко не достигна на Невяна Владинова за медал. Грацията ни завърши четвърта с 20.700 точки - с 12.200 за трудност, 8.500 за изпълнение.

Боряна Калейн допусна грешка и завърши на 7-а позиция в този финал с 19.700 точки. Златото на обръч е за Дина Аверина от Русия с 23.300 точки. Среброто е за Катсярина Халкина от Беларус, а на третата позиция е Никол Зеликман от Израел.

Вчера националният тим на България извоюва бронзов медал в отборната надпревара. Програмата на шампионата не предвижда многобой в индивидуалното при жените.

Състезанието продължава с финалите на бухалки и лента.