2| 4076 |16.06.2016 НОВИНИ

Цвети мачка за четвъртфинал в Бирмингам

.
Цветана Пиронкова
Цветана Пиронкова продължава с отличното си представяне на турнира на трева в Бирмингам. Българката достигна до четвъртфинал на турнира на трева в Бирмингам след победа с 2:0 сета (6:3, 6:3) над Ирина-Камелия Бегу. Интересно е да се отбележи, че Цвети не е загубила нито един сет от началото на турнира.

Пиронкова стигна до ранен пробив в началото на мача за 2:0 гейма. Това се оказа решаващо за изхода на първата част и българката спечели частта с 6:3.

Първата ни ракета започна силно и във втория сет и поведе с 2:0. Румънката изравни за 2:02, но след нови два поредни гейма българката отново спечели частта с 6:3.