2| 5399 |19.06.2012 НОВИНИ

Цвети Пиронкова отупа третата в света 6:2 и 6:4

.
Цвети Пиронкова
Първата ни ракета Цветана Пиронкова постигна убедителните 6:2 и 6:4 срещу третата в света Агнешка Радванска от Полша в I кръг на турнира в Ийстбърн. Българката за пореден път показа, че на трева е много силна и всички трябва да се съобразяват с нея.

Първият сет започна равностойно и до 2:2 гейма двете не сгрешиха в сервиса. Българката спечели подаването си за 3:2 и успя да пробие сервиса на Радванска за 4:2. Последва затвърждаване на пробива и нов успех при сервирането на Радванска за крайното 6:2 в първия сет. Публиката бурно аплодира нашето момиче за красивите отигравания.

Вторият сет тръгна по-добре за полякинята, която успя да пробие сервирането на Пиронкова за 1:2, но Пиронкова веднага контрира и изравни резултата в сета. До десетия гейм двете не сбъркаха и при резултат 5:4 в полза на Цвети Радванска загуби подаването си и мача приключи - 6:2, 6:4 в полза на Пиронкова.

Това е знаменита победа, защото Радванска е в супер форма.

В следващия кръг Цвети ще срещне победителката от двубоя между Стефани Дюбоа (Канада) и Карла Суарес Наваро (Испания).