6| 10646 |15.10.2013 НОВИНИ

Ukončete výstup a nástup, dveře se zavírají!

.
Това е на чешки и звучи в пражкото метро. Означава: "Приключвайте с качването и слизането. Вратите се затварят!" След мача с Чехия вратите и пред нашите национали се затвориха. Окончателно! Няма да има бараж, няма да има и световно!

Българските надежди за класиране на световния шампионат по футбол приключиха безславно. От втори в групата засега завършваме четвърти, независимо от доброто представяне на младите ни национали като цяло. А ако Армения надделее над Италия, ще сме даже и пети. Що се отнася до баража, за него трябваше победа с 3:0 над Чехия, но също и Исладния да загуби в Норвегия, а пък Швейцария да завърши наравно със Словения.

В последния си мач в групата Чехия поведе с 1:0 на стадион „Васил Левски”, като гола за гостите отбеляза Докал в 51-ата минута. Срещата приключи по този начин с 1:0, приключиха и намеренията ни за евентуален бараж, независимо от факта, че нашите играха добре и имаха чисти положения.

Срещата премина при засилен зрителски интерес, стадион "Васил Левски" беше препълнен като никога досега през последните години.