2| 3938 |07.01.2020 НОВИНИ

Втора крачка на волейболна България към Токио, разковахме Нидерландия

.
България срази категорично с 3:0 (25:19, 25:16, 25:15) гейма Нидерландия във втория си мач от група В на европейската олимпийска квалификация, играна в Берлин за 80 минути. Така България излезе начело в класирането на групата с пет точки, след като спечелихме две при победата над Франция на 6-и януари с 3:2.

„Петлите” са втори с четири пункта след победата над Сърбия, а третата позиция е именно за западните ни съседи, докато Нидерландия е последен.

Последната ни среща е със Сърбия на 8-и януари, който се явява „най-важният” мач. Ако загубим от сърбите с 0:3 или 1:3, то Сърбия ще ни задмине, макар да имаме по две победи, тъй като ще имат по-добри точкови показатели.