0| 4321 |14.06.2015 НОВИНИ

Загубихме от Канада в Световната лига

.
Архив
България допусна втора загуба в група C от втора дивизия на Световната лига. Рано тази сутрин волейболистите ни загубиха с 1-3 от Канада в Съмърсайд.

България не успя да вземе втора победа над Канада след успеха си с 3-2 ден по-рано. Нашите започнаха слабо срещата и загубиха първия гейм с 18-25, съобщава bTV. Втората част не бе по-добра и я загубихме с 19-25. Българите се събудиха в третия гейм, спечелен на 21, но Канада стигна до победата след 25-20 в четвъртата част. Така северноамериканците вече са първи в групата с 8 точки повече от България и се чувстват сигурни за финалната четворка във Варна. На нашите им предстои гостуване в Аржентина и мачове на 21 и 22 юни.

Топреализатор в мача с Канада стана Мирослав Градинаров, който реализира 18 точки (1 блок, 1 ас и 52% ефективност в атака).  В основата на успеха за домакините пък бяха Джон Перин със 17 точки (2 блока, 1 ас и 48% ефективност в атака) и Стивън Маршъл с 12 (2 блока и 42% ефективност в атака).